CO2 patrone za Cornelius Keg - gdje kupiti?

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Tihomir M
Postovi: 9
Pridružen/a: uto vel 10, 2015 4:51 pm
Lokacija: Zagreb

CO2 patrone za Cornelius Keg - gdje kupiti?

Post Postao/la Tihomir M » pet srp 24, 2015 10:50 am

Pozdrav svima.

Naručio sam ovako nešto preko ebaya: http://www.ebay.com/itm/Keg-Charger-Co2 ... 1c55f7b59e

E sad, pošto to dolazi bez CO2 patrona, zanima me ima li igdje u nas da se mogu kupiti te patrone? Vidim da ima u neki bike shopovima ali svuda su to Threaded patrone (a u opisu ovoga što sam naručio piše da trebaju un-threaded patrone).

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet srp 24, 2015 11:14 am

u Keindl sportu isto imaju patrone s navojem ( threaded ) . koštaju cca 20 kn . čini se da češ za ove bez navoja (unthreaded ) opet morat skočit na e bay.
uglavnom , skupa igra , čini mi se :wink:

AlokinInjek
Postovi: 132
Pridružen/a: čet tra 04, 2013 9:30 pm
Lokacija:

Post Postao/la AlokinInjek » pet srp 24, 2015 12:18 pm

Ima u Project Trade d.o.o.. cca 25 kuna 10 komada ak se dobro sjecam. S tim da su to one male od 12 grama. Neznam dali ti te odgovaraju. Mozes potraziti u trgovinama koje prodaju zracno oruzje, a i na njuskalu sam vidio

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » pet srp 24, 2015 1:38 pm

Koristim sličan sistem ali samo za istakanje već karboniziranog piva u situacijama kada nije zgodno nositi sa sobom bocu CO2 ( pa čak niti najmanju ).

Za istakanje jednog 5 galonskog kega se troši oko 3-4 patrone od 12 grama.

Kupujem ih u trgovinama koje drže zračno oružje:

Npr: http://www.hunter-kz.hr/zracno-oruzje/p ... r_name=co2

Sistem sam improvizirao od "CO2 pumpe" za bicikl :

slika

I pin-lock priključka na koji je namontiran " T " element sa manometrom za kontrolu tlaka u keg-u i kuglastim ventilom na koji je zalemljen običan auto/bike ventil ( bez "igle" ). Na taj navoj od ventila se navije "CO2 pumpa" i prazne se patrone kako tlak u kegu zbog istakanja pada.

slika

Kada se ne koristi za istakanje ovo pomagalo je vrlo korisno za brzu provjeru tlaka u kegu ili za ispuštanje tlaka iz kegova prije pranja itd.

Patrone nisu baš jeftine no kako ih stvarno rijetko koristim to mi ne predstavlja neki problem.


.

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » čet sij 21, 2016 2:46 pm

zna li netko gdje se mogu naći 16g bez navoja, u Zagrebu i hitno (do sutra)?
za ono biermaxx čudo, kupili frendu, a nema co2 ampula...
mogu li ići ove s navojem (ne da mi se kupovat da isprobam i zaključim da ne mogu)?

blagodarim...

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » čet sij 21, 2016 9:16 pm

Vjeko je napisao/la:Ygore :zivjeli2:
Al ajd sad za bis - jesi negdje u Hr mozda naisao na patrone co2 od 16g bez navoja?

Sharkyboye, sorry na upadici...
A jesi možda razmišljao o ideji ( vidim da ti je panika i da ti sutra treba ) da iskoristiš ove od 12 grama koje se čini se puno lakše nabavljaju na način da ispod ampule u kućište naslažeš npr podloške za vijke ili nešto slično.

Kako se meni čini razlika između ovih od 12g i od 16g je samo u dužini i promjeru ampule, dok je dosjed istih dimenzija.

Ako sam dobro shvatio ova od 12 grama je dugačka 3,25 inča a od 16 grama 3,5 i neznatno je deblja.

slika

Ako ti može pomoći mogu ti sutra poslati ovaj svoj sistem sa pet-šest ampula od 12g ( ako sam dobro shvatio trenutno si u ZG )

Pozdrav.

.

Avatar
jonathan livingston
Postovi: 402
Pridružen/a: pon pro 30, 2013 11:12 pm
Lokacija: zg
Kontakt:

Post Postao/la jonathan livingston » čet sij 21, 2016 9:25 pm

Vjerujem da bi funkcioniralo ovo kaj je Ygor napisal da podložiš ampulu nečim.

Inače u zg možeš kupiti ampule od 12g u https://hristo.hr/hr/airsoft/424/plin/co2-ampula-12g

Avatar
Vjeko
Postovi: 808
Pridružen/a: ned svi 31, 2015 9:37 pm
Lokacija: Zg<->Pž

Post Postao/la Vjeko » čet sij 21, 2016 9:29 pm

Jesam, to je zadnja opcija, nasao sam po trgovinama te od 12g i 8g.
Nezgodno je jedino sto to dajemo kao poklon sutra kolegi u firmi, pa ce biti malo cudno ako jos budem nesto nadostukavao ispod tih od 12g samo da poklon drzi vodu, tj pivo... Ima po trgovinama od 16g ali s navojem, a nisam siguran da ce s njima sve biti ok, tj vidim po tvojoj slici da taj navoj cini cijelu glavu širom.
Ma reko da pitam ako je netko bas vidio to negdje za kupiti, no ako ne, narucit cu mu preko ebaya i isprintat potvrdu :)
Ygor, Jonathan, hvala svejedno na pomoci!!

Odgovori