Barba Pale Ale - LAB Craft

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Barba Pale Ale - LAB Craft

Post Postao/la Poljo » sri pro 02, 2015 9:23 pm

Posto jos nitko nije otvorio temu da pocnem..
Upravo degustiram pivu u craft roomu i stvarno mi se svidja.
Ima dosta gorcine ali nije pregorka, ima tijela ali je bas pitka..
Na predstavljanju je Marko spomenuo chinook i centennial, ali treci hmelj je uspio zaboravit :mrgreen:
Sve u svemu odlicno osvjezenje i dobro dosla prinova na craft sceni.
Svaka cast ekipi iz laba. :hmelj:

Zivili!

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pet pro 04, 2015 1:57 am

Hehe, krosreferenca. :D Columbus mislim al nek me slobodno isprave. U onom kaosu od zadnjih par dana mi se lako moguće pomutilo.

Izvrsno, naročito za test batch. Nekima pregorko, meni taman, jako pitko, krasno uklopljena gorčina a bome i aromatičnost.

Bir će to super.

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet pro 04, 2015 12:52 pm

Hvala na postu... Bas sam planirao napisat mali post o Barbi ali ste me preduhitrili.

Test batch je skuhan prije tocno mjesec dana, ciljamo na pitki (na suhu stranu orjentiran) Pale Ale.
Sto se tice hmleljeva to je tajna stroze cuvana od coca cola-inog recepta ;)

S obzirom da smo po prvi put krenuli skuhat nesto na tako velikom pogonu, jako smo sretni sa konacnim proizvodom. Pocetna ideja i pivo koje smo na kraju dobili je 90% tu...

Vjerojatno cete moci probat Pale Ale jos jednom prije Bozica negdje u Zagrebu. Objavit cemo sve na face, stoga nas lajkajte.

https://www.facebook.com/LAB-Split-Craf ... 338572618/

Trenutno smo u fazi prebacivanja pogona u Split (ex Imo Pilsner pogon kod Imotskog)... ocekujemo krenut sa kuhanjem iza nove god i biti na trzistu krajem prvog mjeseca...

Ono sto moram nadodat je HVALA!!! ljudi iz (abecednim redom) Nove Runde, Slawoner, Udruga Hmelj, Varionice, Vunetovo i Zmajske... mnogo ste nam pomogli savjetima i iskustvima... ako sam koga zaboravio ubijte me!!!
Jos uvjek nismo rijesili sva pitanja sa papirologijom, ali na sva mjesta na koja sam dosao bili su upoznati sa problemom otvaranja mini pivovare i imali su neke dopise iz Zagrebackih ureda i sl :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet pro 04, 2015 1:33 pm

pozdrav Sinco & Two Tone

probano neku večer u MBR-u , za testnu šaržu , je odlično . da je lito , gutalo bi se samo tako...
i sami ste se složili s nekim savjetima iskusnijih tehnologa o manjim korekcijama , a da će biti ispravljeno uopće ne brinem jer je očito da znate zašto su IBU-i utekli malo prema gore a fg pao do "nepodnošljive " pitkosti
nauštrb njenih oblina :) ... a bistra toliko da sam konačno shvatio koja mi dioptrija (i količina ) treba :P

puno uspjeha pri seljenju i bilo Vam sve po guštu...

:pivo3: :hmelj: :zivjeli2:

handinho
Postovi: 237
Pridružen/a: sri svi 08, 2013 12:30 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la handinho » pet pro 04, 2015 3:38 pm

Pogon izgleda mrak! Sretno! :D

Avatar
orang78
Postovi: 34
Pridružen/a: pet pro 11, 2015 9:34 am
Lokacija: Međimurje

Post Postao/la orang78 » sub vel 27, 2016 10:37 am

Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
Tuff Gong
Postovi: 381
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 11:01 am
Lokacija: Novi Zagreb

Post Postao/la Tuff Gong » sub vel 27, 2016 11:10 am

Fora :zivjeli2:

Avatar
MarkoRB
Postovi: 492
Pridružen/a: pet lip 08, 2012 3:27 pm
Lokacija: Prag, ali ne onaj od vrata...
Kontakt:

Post Postao/la MarkoRB » pon ožu 14, 2016 1:06 am

I kreće odbrojavanje. :D

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pon ožu 14, 2016 8:40 am

Sva sreca pa sam za vikend u Splitu :D
slika

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet ožu 17, 2016 7:13 pm

Nakon svog tog cekanja razocaranje.. Ovaj barba nije usporediv sa onime sto je bilo na degustacijama u 12om mjesecu.. :? :cry:
slika

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet ožu 18, 2016 9:44 am

Pozz Poljo...

Ja bi rekao da je samo drugaciji.

Recept je ostao isti, proces kuhanja smo malo izmjenili... podigli blago temp ukomljavanja (0.2-0.3C), skratili wirlpool za 10 min i koristili filtere od 5 mikrona umjesto 1 mikron).

Zao mi je da si razocaran... mi smo bas zadovoljni konacnim rezultatom, i tu ga planiramo zadrzati.

Feedback je generalno mnogo bolji od prve ture (homebrewerima uvjek fali gorcine :P).

Mozda jednom ponovimo hardcore barbu iz prve ture, odmah dobijas litru na kucnu adresu... da ti gorcina hmelja ispere gorak okus u ustima :P
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet ožu 18, 2016 10:03 am

Nekako mi je falilo arome, cini mi se da su se chinook i centennial puno bolje osjetili prije. Mozda je samo losija bacva bila, ne znam. Sutra sam u splitu pa cu probat tamo.
Pio sam jucer i varionica pale ale i aljaskog mrguda, i oni su bas otkidali aromama.
slika

kiki
Postovi: 381
Pridružen/a: čet ruj 17, 2015 12:53 pm
Lokacija: Đakovo

Post Postao/la kiki » pet ožu 18, 2016 10:03 am

Jebote čovjek vas kritizira i vi mu za nagradu šaljete litru pive?!? Pa stvarno je prva tura bila bolja i ja sam to skonto al nisam htio reći. 😂 Reko treba dečkima dat vremena, tek su počeli.
P.s. Bankrotirat ćete ako Polju budete mitili :lol:
I may be a vegan but i still eat pussy

http://bogbogova.blogspot.hr/

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet ožu 18, 2016 10:10 am

Kritiziram ovdje, ne planiram kritizirat po facebooku i ostalim javnim krugovima. Nemojte kritiku zlonamjerno shvatit. Zelja i cilj nam je svima da nam pive budu najbolje moguce :)
Mozda sam ja vec malo razmazen raznim hmeljskim bombama koje imamo u ponudi :D
slika

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet ožu 18, 2016 10:19 am

Mala digresija...

Ideja iza Barbe od pocetka je bila da bude "summer ale", dakle izrazito pitak ale i da prija na +35 stupnjeva u hladu.
Dakle tanje tijelo koje ne ostaje u aftertasteu, malo na suhu stranu, gorcina koja blago ostaje u ustima i trebala bi dati dojam svjezine.

Dobio sam neke kritike od homebrewera kako boja treba bit tamnija, vise tjela, karamele, punoce okusa itd itd... ali ideja iza piva jednostavno nije da zaljepi usta, zacepi pore i da se jos znojis dok ga zvaces :)

Eto, mi smo bili hrabri ili glupi pa smo napravili Ale potpuno na drugu stranu od svih nasih kolega... u konacnici smo presretni rezultatom, a ono sto je najbitnije... Zene obozavaju Barbu ;)
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Odgovori