Tumacenje zakona o malim, nezavisnim pivovarama

... i ostali korisni izvori informacija

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » sri ožu 30, 2016 5:30 pm

slawoner je napisao/la:
fegi je napisao/la:Kako je lijepo čitati nešto gdje je svaka treća riječ 21 stavak šesta točka članka 33... umjesto da ljudima odmah svaki taj članak i napišu...
EVO JA CU TI OPISAT: znači u carinsku moras prijaviti proizvodnju alkohola, onda ti oni naplaćuju trošarinu koja iznosi 1kn po boci za pivo od 5% alc. - za piva s više alkohola ide i veća trošarina - u prosjeku 20 lipa po 1% alc. u pivu.

Sustav trošarina se dijeli na dvije skupine - plaćanje po proizvedenom i plaćanje po prodanom. Plaćanje po proizvedenom - proizvedeš i elektronski njima uplatiš trošarinu - npr. danas si poflaširao 1000 boca moraš njima uplatit 1000kn! Sustav po prodanom - znači plaćaš trošarinu onda kada proizvod prodaš - ali u tom slučaju moraš imati carinsko skladište koje te košta 20 000 eura! To se isplati velikim pivovarama kojima je skupo platit milijun kuna po proizvodnji nego onda plate kada proizvod prodaju...
Jel to doslovno po boci ili po pol litre, jer kaj ak ne flasiras uopce pivu ko Nova runda recimo

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » sri ožu 30, 2016 9:13 pm

po litri to ide...dakle, u grubo, za 5% alkohola je 2kn po litri, a ti ambalažiraj u kaj god hoćeš :)
Kad narastem biti ću pivar :)

čof
Postovi: 55
Pridružen/a: sub ožu 19, 2016 10:23 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la čof » sri ožu 30, 2016 9:16 pm

damirb je napisao/la:po litri to ide...dakle, u grubo, za 5% alkohola je 2kn po litri, a ti ambalažiraj u kaj god hoćeš :)
A jebiga, poveselih se...

Avatar
cro_blade
Postovi: 43
Pridružen/a: čet sij 29, 2015 4:57 pm
Lokacija: Rab

Neki linkovi

Post Postao/la cro_blade » čet tra 28, 2016 9:58 pm

Da malo oživim temu, napišite koje ste brojeve zvali i na koje mailove ste dobili odgovor jer meni carina ni na jedan mail nije još odgovorila...
Hvala od svih koji pomognete u moru papira..
Ni Karlovačko ni Ožujsko nego domaće!!!

Avatar
sergio
Postovi: 261
Pridružen/a: sub lip 01, 2013 8:39 am
Lokacija: Zagreb - Sesvete
Kontakt:

Post Postao/la sergio » čet tra 28, 2016 10:17 pm

carina ne odgovara na mejlove ... ona samo naplačuje ... buhahahahah


šalim se ...

odi osobno u carinsku ispostavu jer ti si vjerovatno poslao mejl na info@craina.hr u kojoj radi cca 185.000 ljudi i normalno da te ingnoriraju jel imaju pametnija posla ...
...........................................................................................
Ne vjeruj ženi koja laže i čovjeku koji ne pije !
...........................................................................................

Avatar
cro_blade
Postovi: 43
Pridružen/a: čet sij 29, 2015 4:57 pm
Lokacija: Rab

Post Postao/la cro_blade » čet tra 28, 2016 10:39 pm

Nije mi carina slobodno baš usput,najbliža je u Rijeci a za to moram uzeti slobodno
Ni Karlovačko ni Ožujsko nego domaće!!!

damirb
Postovi: 122
Pridružen/a: ned lis 13, 2013 9:13 am
Lokacija: Buzet

Post Postao/la damirb » pet tra 29, 2016 4:40 pm

Mislim da na mail ne treba uopće pokušavati jer izgleda ne odgovaraju. Ja sam pokušavao uzalud...ali zato, kad sam telefonski nazvao svoju ispostavu u Puli (broj sam proguglao) dobio sam ih "iz prve". Doduše, prva teta me prespojila drugoj, ali sve ok. Moj savjet...telefonski ili nikako :)
Kad narastem biti ću pivar :)

Odgovori