Tocionik

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Tocionik

Post Postao/la Poljo » uto srp 05, 2016 1:53 pm

Imam priliku uzeti tocionik, covjek koji prodaje nema bas neke detalje, dobio sam slike.
E sad, posto se i ja uopce ne razumijem jel bi mogao netko pomoc sa kojim komentarom.
https://imgur.com/a/Kif45
Koliko bi ovo trebalo kostat, i jel mi takvo nesta uopce dobro uzimat za tocenje u stanu?
slika

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Post Postao/la Ygor » čet srp 07, 2016 2:26 pm

Po slikama mi se čini da je točionik proizvod firme :

https://www.oprema-uredjaji.com

Isto tako po slikama, radi se o tipu točionika sa zalihom leda.

( ona plava "kada" u kojoj su spirale se napuni vodom i rashladni plin koji ide kroz vanjsku spiralu stvori sloj leda koji hladi ostatak vode i one dvije unutrašnje spirale kroz koje ide pivo )

Proces kreiranja tog sloja leda ovisno o rashladnom kapacitetu može potrajati od sat-dva pa do više sati, tako da taj tip točionika nije pogodan za povremena točenja. ( osim ako ga držiš stalno upaljenog )

Regulator koji se vidi na slikama baš i nije namijenjen za pivarske potrebe ali se u nuždi može iskoristiti ( pogledaj na slikama da je manometar baždaren za protok ( litre u minuti ) pa bi taj manometar trebalo zamijeniti sa nekim koji ima skalu u bar-ima )

Osobno koristim takav regulator ali samo za bocu N70 i jako ga je teško podesiti za tlakove do 1 bar ( samo malo pomakneš vijak za regulaciju i tlak se promjeni za pola bara ) Kod malo većih tlakova je mrvicu precizniji.

Ako na slikama dobro vidim ima samo jednu pipu. ( i dvije spirale za hlađenje )

Za korištenje u stanu i povremena točenja ga ne bi preporučio.

Za ciljana točenja većih količina ( keg-dva-tri ... ) na nekim druženjima itd. je OK.



.

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet srp 07, 2016 3:10 pm

Zahvaljujem na iscrpnoj analizi :zivjeli:
Nazalost po ovome ispada da ovo ipak nije stroj za mene. :\
slika

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » čet srp 07, 2016 3:44 pm

Frend od frenda od frenda prodaje taj tocionik za 800kn, pa ako je netko zainteresiran mogu nac kontakt.
Tocionik je negdje na zitnjaku.
slika

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » čet srp 07, 2016 5:19 pm

Ygore ako smijem pitat... tj nemogu si predocit kolko to struje zdere al kakav bi problem bio za to imat doma i istakat keg kroz par dana, bez gasenja...recimo na moru di ce keg puknut na nas par u dan/dva? al cak i da stoji 5 dana...koja bi bila negativna strana da si napisao da ga nebi koristio za ovo?

neznam pa pitam jel :D
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Chvembo
Postovi: 183
Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:13 pm
Lokacija: Bistra

Post Postao/la Chvembo » pon srp 18, 2016 8:55 am

Imam isti takav od opreme Ludbreg, samo je malo uglancaniji, manje zapušten. Cijena od 800kn je dobra s obzirom da dobiješ i regulator i glavu za bačvu, ja sam toliko platio bez regulatora i glave, doduše dvije pipe. Ako nećeš biti zadovoljan regulatorom, u oglasnik, ovakve regulatore traže zavarivaći, a najlakše je promijeniti izlazni manometar s onim baždarenim u barima (svaki dučan s vodovodnim materijlom, 1/4 navoj manometar 0-10bar, 20-30kn).
Drugu pipu lako namontiraš pošto ima dvije spirale. Za cca 1h dovoljno ohladi vodu da možeš poćeti lagano točiti a za 2-3h je krcat ledom. Led mi je držao 3-4 dana kad nije bilo točenja i isključen iz sruje.
Ali za kučno toćenje imam kegerator u kojem su mi i flaširane pive, a ovaj točionik koristim kada su fešte i više se toći, mada neće biti ništa loše i za kućno toćenje. Kada ga ne koristiš možeš ga iskopćati iz struje pa se u bučkalica ugasi.

Što se tiče struje, kada kompresor radi vuče oko 250W, no kada prestane konstantno točenje ugasi se. Ostatak vremena radi samo mala mućkalica unutra. Ima 2 moda rada, ljeto i zima, zima na termostat gdje ne stvara led nego održava vodu na nekoj temperaturi (npr 2°C), i ljetni mod gdje radi led i onda ima senzor leda koji gasi kada se stvori planiran akoličina keda. Taj senzor je moguće pomaknuti malo dalje da se stvori veća zaliha leda, pa je moguće u kratkom vremenu (1h) istočiti i preko 80L, no u kontinuitetu može durati s cca 30L-40L/h.

Odgovori