Barba Pale Ale - LAB Craft

... probali ste egzotično pivo? Pohvalite se... Pošaljite etiketu

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet ožu 18, 2016 10:27 am

Poljo je napisao/la:Kritiziram ovdje, ne planiram kritizirat po facebooku i ostalim javnim krugovima. Nemojte kritiku zlonamjerno shvatit. Zelja i cilj nam je svima da nam pive budu najbolje moguce :)
Mozda sam ja vec malo razmazen raznim hmeljskim bombama koje imamo u ponudi :D
Ma sve ok... i svaka kritika je dobrodosla...

Prva tura je bila super primljena od strane ljudi koji su u pivskom svjetu (iako smo i tada svima rekli da cemo pripitomit drugu turu)...

Velika vecina konzumenata (oni koji nisu po forumima, untappdu i ratebeeru) nas nije presrcano primila sa prvom turom... nemozes na konzumenta koji nije probao nista jace od 11 IBU ici sa necim od 60IBUa :)

Najveca radost kod otvaranja pivovare u stvari i je pricati sa ljudima koji piju tvoje pivo i kako ga dozivljavaju (vole mrze... kako god).
Npr sinoc pricam sa ekipom u Leopolds-a... ovi koji se razumiju u pivo filozofiraju o mangu, citri, borovima, laponskim leptiricima itd itd... dok covjek koji je "pivopija" a nikad nije probao nista osim domaceg lagera odjednom ugleda svjetlo... grli me ljubi me... vodio bi me kuci :P
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet ožu 18, 2016 10:52 am

nisam probal novog barbu al jesam onaj "nulti " . bilo je komentara da treba malo korekcije i dečki su to razumjeli ,korektno . sami su zaključili od čega je i kako nastalo. još su tek podešavali nišanske sprave . i logično je da ovaj nije isti ko onaj . ne sumnjam da je tehnički korektno a okus je putopis . od crafta ni ne očekujem industrijski copypaste.
a svaki od nas kušaća treba se sam dogovoriti o kriterijima i ne očekivati da svi kopiraju jedni druge u jednom segmentu koji se " nama " najviše sviđa.

cnc obrađuje preciznu sintetiku a ono što pivar-umjetnik odmašta ima njegov potpis. sliku , boju , okus i ritam. s čašom u ruci , prije kušanja, bilo bi se dobro resetirati a ne uspoređivati.
bitno mi je da je pitko , po nečemu intrigantno, skladno i da zove na još
tak si mislim :zivjeli2: :hmelj: :D

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto tra 12, 2016 6:20 pm

oprobano - odobravam! 8)
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
Brekulja
Postovi: 46
Pridružen/a: pon stu 30, 2015 4:28 pm
Lokacija: st

Post Postao/la Brekulja » uto tra 12, 2016 9:47 pm

Prva šarža > druge šarže
Točeno > flaširano

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » uto tra 12, 2016 10:12 pm

ne znam koja je tura u pitanju - pio u OS u gajbi, flaširano...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » sri tra 13, 2016 12:41 pm

Brekulja je napisao/la:Prva šarža > druge šarže
Točeno > flaširano
Prva il druga sarza... odluku ostavljam osobnim preferencama konzumenta :)
Toceno i flasirano je ista sarza samo se piva ponasa drugacije u boci... predpostavljam da se radi o tome da je boca ipak u frizideru a bacva u skladistu na +30 stupnjeva (u vecini slucajeva) :)
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pon pro 12, 2016 4:33 pm

Evo malo ciste samo-promocije!!

Ovog covjeka sam dosta dugo gledao dok smo slagali pogon i prebacivali lonce u split. Ugl sebi sam obecao da ce jednog dana nase pivo biti kod njega na reviewu i da cu ga ponosno gledat hehe.

Poslao sam covjeku pive i eto, skoro je odustao od kanala, ali ga je zainteresirala prica pa je napravio video... Kaze covik da je mislija da niko ne gleda njegovo trabunjanje na youtubeu kad ono javio se netko :)

https://youtu.be/CvkHdy46BwA
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Post Postao/la lijepimisko » uto pro 13, 2016 8:55 pm

Ima video di svršava na šminkerskog grainfathera, prema tome on nije pravi ortodoksni pivar, tip je obični papak i nema pojma

https://www.youtube.com/watch?v=s4VFstJB7Kk

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Post Postao/la lijepimisko » uto pro 13, 2016 9:01 pm

// inače LAB neprobao, al u Splitu sam u četvrtak i petak pa će valjda bit prilike. Etiketa mi je super.

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » sri pro 14, 2016 12:56 pm

lijepimisko je napisao/la:Ima video di svršava na šminkerskog grainfathera, prema tome on nije pravi ortodoksni pivar, tip je obični papak i nema pojma

https://www.youtube.com/watch?v=s4VFstJB7Kk
haha... jos jedan mrzitelj grainfathera... nemoj da te Mario Twotone dohvati pa ti objasni jednu il dvije iz Grainfather pivarstva...
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri pro 14, 2016 7:57 pm

lijepimisko je napisao/la:Ima video di svršava na šminkerskog grainfathera, prema tome on nije pravi ortodoksni pivar, tip je obični papak i nema pojma

https://www.youtube.com/watch?v=s4VFstJB7Kk
otkud puna kanta čemera,grč i hladan znoj da iznjedre ovakav post.
čija to kapa pršti znanjem i nepogrešivom procjenom .?.....isko , ajmo sad nešto pozitivno

:P :hmelj2:

Avatar
lijepimisko
Postovi: 181
Pridružen/a: uto kol 23, 2016 10:35 am
Lokacija: Senj
Kontakt:

Post Postao/la lijepimisko » sri pro 14, 2016 9:51 pm

Ja sam bademe u prvom autosalonu tražio da mi daju neki crveni auto od 4,5m, ispao megane, tako da ti ja emocionalni stav prema bilo kakvim kantama stvarno nemam.

Javim se za vikend s (valjda pozitivnim) dojmovima o barbi, da se držimo teme. :zivjeli2:

Odgovori