Hrvatska craft revolucija

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » čet tra 20, 2017 8:50 pm

Dali zasluzuje sve ovo sto se danas događa oko piva svoj dokumentarac? Zasluzuje! - snimali su se i za puno glupavije teme. I svaki angazman dotičnih autora oko ovog filma je hvale vrijedan ali da je 50 000$ momačka cifra - je! Da svaki član foruma uplati 10$ nemaju ni pola...

Ali eto da se malo srežu troškovi ja sam se dotičnom Zoranu ponudio da ih popratim sa smještajem, hranom, cugom i taksiranjem po našoj regiji kada budu snimali Slavonski dio...Od mene dosta.

Slawoner over and out!
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » pet tra 21, 2017 9:58 am

jebo vas Babangida ..
in fermantation we trust

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet tra 21, 2017 10:00 am

Slawoneru , čemu opravdavanja. Zamisli da si ti u startu imao poklonjenih 50 % od ovih licitiranih 50 000$ , možda bi još jedna obitelj imala stalni izvor životnih potrebitih sredstava za život.

Bademe , uz sva uvažavanja , nekako sam stekao dojam prateći tvoje replike na slawonerove postove da postoji neki nesporazum ili nedorečenost u kontaktima. Stalno čovjeku nabacivati da je profesinalpivar i valjda očekivati da radi toga bude drugačiji od nas ostalih (malih-kučnih) mi nekako ne leži.

Poljo , cijenim muda i stav.

:pivo3:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet tra 21, 2017 11:50 am

grga-osijek je napisao/la:Slawoneru , čemu opravdavanja. Zamisli da si ti u startu imao poklonjenih 50 % od ovih licitiranih 50 000$ , možda bi još jedna obitelj imala stalni izvor životnih potrebitih sredstava za život.
Slazem se... ajmo onda skupit
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » pet tra 21, 2017 12:05 pm

Grga, Slawoneru to nije bilo potrebno jer su ga neki nagovarali da krene u kampanju pa nemoš konjinu nagovorit i sad sere po tuđim projektima .. nabijem te Slawoneru na kitu eto ... ja ne vjerujem da postoji netko kome je bolje ne dobiti novce nego dobiti.. Da je bilo napraviti projekt pa da dobiješ 10 somova nečeg opet je to dio za koji se ne moraš zaduživati , no ja sam čini mi se glup što nagovaram ljude na to i glup što podržavam ljude u tome ..
in fermantation we trust

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet tra 21, 2017 12:37 pm

"#"#
Bademe , uz sva uvažavanja , nekako sam stekao dojam prateći tvoje replike na slawonerove postove da postoji neki nesporazum ili nedorečenost u kontaktima. Stalno čovjeku nabacivati da je profesinalpivar i valjda očekivati da radi toga bude drugačiji od nas ostalih (malih-kučnih) mi nekako ne leži."#"#

Grga, nikakvog nesporazuma nema , bez brige.
u datom trenutku i presjeku činilo mi se neozbiljno i nepotrebno dalje razvodnjavati ranjenu temu.
ako je nešto osobno i privatno, logičnije je da ne zabavlja publiku . zato ću te rado nazvati malo kasnije po podne
srdač poz .
:pivo3: :hmelj: :pivo3:

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet tra 21, 2017 2:10 pm

Reče jedan pametni serator, a ja se moram složit.
Film je o Craft revoluciji, Craft pivovarama i Craft pokretu. Zašto se onda očekuje da ga izfinanciraju homebrew pivari? Pa neka Craft pivovare ulože u njegovo snimanje. :D

To je otprilike kao da se od Craft pivovara očekuje da izfinanciraju film o ŽKP industriji. :mrgreen:
slika

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la Gorann » pet tra 21, 2017 2:43 pm

Ja se slazem sa seratorom , jer ja cu rado pogledat film ali mojem hobiju to nece pomoci niti malo. A mnogi ce imat izravne koristi od njega
Na kojeg seratora mislis Poljo , puno ih je

Avatar
sharkyboy
Postovi: 430
Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
Lokacija: Zagreb/Centar

Post Postao/la sharkyboy » pet tra 21, 2017 2:56 pm

nisam :D ovaj put
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet tra 21, 2017 5:38 pm

tinl je napisao/la: i sad sere po tuđim projektima ..
Nikad srao po tuđem trudu, radu i projektu...
tinl je napisao/la: ... ja ne vjerujem da postoji netko kome je bolje ne dobiti novce nego dobiti.. Da je bilo napraviti projekt pa da dobiješ 10 somova nečeg opet je to dio za koji se ne moraš zaduživati , no ja sam čini mi se glup što nagovaram ljude na to i glup što podržavam ljude u tome ..
Nisam htio zicat lovu crowdfoundingom jer mi nije bilo fer da mi posao od kojeg cu koristi imati samo i isključivo JA financira ekipa! U najboljem slučaju svojim finacijerima bih dao dionice, a ne upaljače...ETO ak bas zelis znat!
tinl je napisao/la:nabijem te Slawoneru na kitu eto ...
I ja tebe volim! Ne znam točno zašto al eto!

:lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet tra 21, 2017 6:15 pm

Gorann je napisao/la: A mnogi ce imat izravne koristi od njega
Goranne to je istina... slawoner je kupio novi pogon, nama stizu novi tankovi... zuja radi craft pivovaru... zmajska preselila na novu lokaciju... garden siri kapacitete... crafters gradi palaču... medvedgrad otvara objekte sa milion spini da rastoci tone crafta... svako selo pravi svoju craft pivovaru...

Poslje filma ocekujemo takvu navalu na nase pive da cemo morat staviti zastitare pred pogon.
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet tra 21, 2017 6:32 pm

Gorann je napisao/la:Ja se slazem sa seratorom , jer ja cu rado pogledat film ali mojem hobiju to nece pomoci niti malo. A mnogi ce imat izravne koristi od njega
Na kojeg seratora mislis Poljo , puno ih je
Uz duzno postovanje goranne imas od craftera sadasnjih i buducih koji ce proizac iza tog filma itekakve koristi... imas i neke stete to priznajen...

pitaj ljude kako i po kojim cijenama su se nabavljale sirovine prije 4-5 godina. Danas imas 5-10 dobavljaca i kupujes sirovine po malo vecim cijenama nego mi i sve sta ti padne na pamet imas kod sebe za 24 sata.
Jel mislis da miha drzi 2 tone hmelja na lageru radi tebe i polje?
Jel mislis da se ireks sad ima distribuciju yakime i besplatnu dostavu slada po zg radi tebe i polje?

Imate sve to zato sta su tamo neki sebicni crafteri poceli povlacit tone yakime, weyermana, castlea, simpsona itd itd i postalo je ekonomski isplativo imat i prodat 100kg jecma tamo nekom splici, jer ako ne proda splici, za 5 dana ce neka od pivovara to potrosit.

Homebreweri i crafteri povlace jedni druge i smatram da su jedno drustvo... simson npr nece poslat slad distributeru ispod kolicine jednog slepera... znaci alternativa je povlacit slad od negdi iz EU po vecoj cijeni. Pa sad ti vidi...
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
Svarun
Postovi: 329
Pridružen/a: ned lip 14, 2015 1:54 pm
Lokacija: Zadar

Post Postao/la Svarun » pet tra 21, 2017 7:28 pm

Ne znam taj crowdfunding mi je... žicanje... tako moš i ispred kauflanda obisit natpis skupljam novce da snimim film. Ja npr imam tehničkih mogućnosti za otvorit neku pivovaricu al trenutno nemam financijskih, a zbog nečega od čega bi vjerojatnije imao više osobnu satisfakciju nego neki ekstra financijski prihod mi se ne ide u kredite. Al neću brate žicat nikog ništa, kad bude bilo, za godinu, dvije, pet onda ću se možda upustiti u tu priču, prije toga ne.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet tra 21, 2017 7:31 pm

sinco je napisao/la:
Gorann je napisao/la:Ja se slazem sa seratorom , jer ja cu rado pogledat film ali mojem hobiju to nece pomoci niti malo. A mnogi ce imat izravne koristi od njega
Na kojeg seratora mislis Poljo , puno ih je
Uz duzno postovanje goranne imas od craftera sadasnjih i buducih koji ce proizac iza tog filma itekakve koristi... imas i neke stete to priznajen...

pitaj ljude kako i po kojim cijenama su se nabavljale sirovine prije 4-5 godina. Danas imas 5-10 dobavljaca i kupujes sirovine po malo vecim cijenama nego mi i sve sta ti padne na pamet imas kod sebe za 24 sata.
Jel mislis da miha drzi 2 tone hmelja na lageru radi tebe i polje?
Jel mislis da se ireks sad ima distribuciju yakime i besplatnu dostavu slada po zg radi tebe i polje?

Imate sve to zato sta su tamo neki sebicni crafteri poceli povlacit tone yakime, weyermana, castlea, simpsona itd itd i postalo je ekonomski isplativo imat i prodat 100kg jecma tamo nekom splici, jer ako ne proda splici, za 5 dana ce neka od pivovara to potrosit.

Homebreweri i crafteri povlace jedni druge i smatram da su jedno drustvo... simson npr nece poslat slad distributeru ispod kolicine jednog slepera... znaci alternativa je povlacit slad od negdi iz EU po vecoj cijeni. Pa sad ti vidi...
Sve si rekao!
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

BravićCRO
Postovi: 109
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 1:10 pm
Lokacija: Đakovo, Viškovci

Post Postao/la BravićCRO » pet tra 21, 2017 7:40 pm

Dečki, Golf još nije prodan... mijenjam ga za 500g Citre.
Sve sam pare spisko kod Đoku u disko ...

Odgovori