Hrvatska craft revolucija

Pročitati... sam naslov govori sve

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet tra 21, 2017 8:13 pm

koje godište? koliko kilometara?
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

BravićCRO
Postovi: 109
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 1:10 pm
Lokacija: Đakovo, Viškovci

Post Postao/la BravićCRO » pet tra 21, 2017 8:24 pm

86.g. 560 000km...

Baba ga vozila ...
Sve sam pare spisko kod Đoku u disko ...

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet tra 21, 2017 8:39 pm

BravićCRO je napisao/la:Dečki, Golf još nije prodan... mijenjam ga za 500g Citre.
Ajmo sad ozbiljno... golfa treba prodat...
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

BravićCRO
Postovi: 109
Pridružen/a: ned sij 03, 2016 1:10 pm
Lokacija: Đakovo, Viškovci

Post Postao/la BravićCRO » pet tra 21, 2017 8:57 pm

Nije zajebancija ljudi...ja bih da kuvam Imperial Ipu, a nemam za hmelj !!!
Sve sam pare spisko kod Đoku u disko ...

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » pet tra 21, 2017 9:11 pm

Dosta se craft popularizirao u zadnjih godinu dana. I to je dovelo do toga da prosječan pale ale sad plaćamo 24-25kn umjesto 17-18kn. Kvaliteta je većinom čak i pala. Ako ga još više populariziramo financiranjem filma plaćat ćemo isti pale ale 29-30kn, a isti pale ale će biti još lošiji, jer mora udovoljiti većem broju ljudi pa se ne smije osjetiti nešto od okusa. Treba smisliti kako ga depopularizirat pa da se cijene vrate u normalu. :D
slika

Avatar
Gorann
Postovi: 315
Pridružen/a: ned lis 04, 2015 2:17 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la Gorann » pet tra 21, 2017 9:21 pm

Grga mjesas kruske i jabuke kao i obicno
aj jbga neko mora bit polopac

Ja to sto si naveo ne poricem nigdje u mojem postu pa nevidim problem
osim u tome da volis nepotrebno filozofirat kao i obicno

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet tra 21, 2017 9:21 pm

Poljo je napisao/la:Dosta se craft popularizirao u zadnjih godinu dana. I to je dovelo do toga da prosječan pale ale sad plaćamo 24-25kn umjesto 17-18kn. Kvaliteta je većinom čak i pala. Ako ga još više populariziramo financiranjem filma plaćat ćemo isti pale ale 29-30kn, a isti pale ale će biti još lošiji, jer mora udovoljiti većem broju ljudi pa se ne smije osjetiti nešto od okusa. Treba smisliti kako ga depopularizirat pa da se cijene vrate u normalu. :D
Treba depopularizirati pivnice i iznajmljivače poslovnih prostora jer cijene koje si naveo su aktualne u zagrebu... Mi u Pž uredno pijemo ABU za 14kn, zmajsko za 16kn... i tako redom :wink:

Nadalje, baza moje proizvodnje je taj slawoner kojeg smo dizajnirali kao pivo za nalokat se sa ekipom uz štatijaznam - utakmicu... I ja svijestan toga to pivo dam za 5.5kn... I onda u jednom lokalu se to isto pivo, kojeg ja dam za 5.5kn, toči za 16kn 0.33 ?!? Kupac naravno nezadovoljan jer je za te pare očekivao bombu okusa i mirisa...

BTW - opasno smo zagrizli u off topic al očito postoje neke stvari koje se žele reći pa je ova tema došla kao okidač... nemam pojma :lol: :lol: :lol: :lol:
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » pet tra 21, 2017 10:29 pm

Gorann je napisao/la:Grga mjesas kruske i jabuke kao i obicno
aj jbga neko mora bit polopac

Ja to sto si naveo ne poricem nigdje u mojem postu pa nevidim problem
osim u tome da volis nepotrebno filozofirat kao i obicno
ž
Goranne , molim te pomozi !
na koji Grgin post se ovo gornje odnosi. ili..si mislio... :?

sinco :arrow: :hmelj: :zivjeli2:

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » pet tra 21, 2017 10:33 pm

Gorann je napisao/la:Grga mjesas kruske i jabuke kao i obicno
aj jbga neko mora bit polopac

Ja to sto si naveo ne poricem nigdje u mojem postu pa nevidim problem
osim u tome da volis nepotrebno filozofirat kao i obicno
Na kojem (cemu) si ti bitango . :?: :?: :?:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
sinco
Postovi: 194
Pridružen/a: ned sij 11, 2015 10:23 pm
Lokacija: Split

Post Postao/la sinco » pet tra 21, 2017 11:09 pm

[i[/img]
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
ono kad ti punica proba IPAu na koju si ponosan i kaze: mmmm vockasto isto ko i radler!!!

Avatar
grga-osijek
Postovi: 1192
Pridružen/a: pet srp 17, 2015 12:50 pm
Lokacija: osijek

Post Postao/la grga-osijek » sub tra 22, 2017 12:06 am

$10

USD

Zahvala od srca!



Hvala vam što ste podržali ovaj film! Uz zahvalu šaljemo i link na digitalnu kartu s popisom popularnih hrvatskih craft pivovara i pivnica.


Items included: • Zahvala od srca!
• Mapa pivnica i pivovara

2 claimed

ajmoo :zivjeli2:
Bolje malo pivo nego veliko hvala

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub tra 22, 2017 12:49 am

Od prve ciganke na trgu si mogao dobit zahvalu od srca za 10kn :D
slika

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub tra 22, 2017 2:02 am

Poljo je napisao/la:Od prve ciganke na trgu si mogao dobit zahvalu od srca za 10kn :D
Poljo , ti imaš problem ! osvjesti ga i pročisti prije nego što ga pretočiš u pivu.ta ne može imati dobar završetak ! tu ni kanta hmelja ne može pomoči.

:? :(

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Poljo » sub tra 22, 2017 2:57 am

Istina, imam problem sa žicarošima svake vrste.
Kako sa 5 parova žena-malo dijete strateški raspoređeno u 20 metara ilice na -5°C tako i sa ovom online vrstom žicanja popularno nazvanom crowdfounding. Tko neda peder, daj 10$ bog će ti platit. Daj 50$ dobiješ i majicu. :pivo4:
Za dodatnih 50$ dobiješ i zip file sa 10 pjesama korištenih u filmu.
Tek sa 250$ će ti se pojavit ime zahvale u odjavnoj roli koju ionako nitko ne gleda. To je 1737.15kn, neki rade pola mjeseca za to.

Živcira me taj stav, treba im dat pare jer se tu spominje craft. Nabijem i njih kao i svakog drugog žicaroša koji žica kunu za cigare.
slika

Avatar
tinl
Postovi: 1719
Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
Lokacija: požega

Post Postao/la tinl » sub tra 22, 2017 8:23 am

Poljo je napisao/la:Od prve ciganke na trgu si mogao dobit zahvalu od srca za 10kn :D
ima jedan baća Buđo u selu kraj Požege (sada 62 godine) koji je prije 45 godina imao susret sa cigankom.. D

Došli cigani u selo prodati šta se ima ukrasti šta se može i užicati šta im se da. tako jedna mlada ciganka pokuca ovom ludovu na vrata, ovaj otvori a ona molećivo traži nešto za jesti..

Kaže Buđo kako nema ništa osim malo slanine jer je i selo siroto a vremena teška i da će joj dati komad slanine ako mu ova da zahvalu od srca (P.I..Č.K.E.) ..

Ciganka pristane , Buđo krene u pušnicu i popne se na lojtre te odreže komad slanine, siđe dole da komad ciganki i kaže ajmo...

Ciganka molećivo pogleda u Buđu ajde odreži još jednu šnitu makar.. Hmmmmmm Buđo se okrene i popne se u pušnicu, odreže još jedan komad i siđe dole a ciganka i slanina nestali. Tako davnih 1970-tih godina osta Buđo bez slanine i suva kurca..

Da bi šou bio veći Buđo to ispriča svome didi, ali da ovaj nikome ne kaže... Dida događaj ispriča Buđinom kumu i duuuuuuuggoooo poslije didine smrti u nekim 2010-tim godinama ekipa ludova se spremi u maškare i kum se obuče u debelu staru ružnu ciganku te dolaze kod Buđe na vrata koji je oženjen situiran i čoik u godinama..

Kum pozvoni, Buđina žena otvori vrata i vidi ružnu ciganku pa krene zatvarat vrata, a ciganka viče moram ti samo nešto dati. Žena otvori a ciganka ispod suknje izvadi komad slanine i kaže: to je od tvog čovjeka pa mu ponesi..

Maškare uteknu a žena dođe u boravak gdje Buđa drema u naslonjaču i donese mu slaninu.. Šta je to?? Ciganka ju je donela i kaže da ti vraća .. o Čemu je riječ ??

Dugo u noč je selom odvikivalo : Dideeee j.... ti mamuuuuuuu, Kumeeee j.... ti mammuuuuuuuu...
in fermantation we trust

Odgovori