diy klarstein inox bačva

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
bakaraci
Postovi: 16
Pridružen/a: pet lip 10, 2016 8:45 pm
Lokacija: pula

diy klarstein inox bačva

Post Postao/la bakaraci » sub sij 27, 2018 6:40 pm

namjeravam napravit kopiju klarsteina pa me zanima dali bi mogao ovu bačvu koristit za kuhanje,u nju bi stavio el.grijač..
je ok takva bačva za kuhanje?


https://www.njuskalo.hr/oprema-sjetva-z ... s-23384243

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la a ka ta g na eee » pon vel 19, 2018 10:37 am

e znaci ja upravo zavrsavam nesto slicno, necu kuhati na struju, ali cu napravit elektricno ukomljavanje, dakle kupio sam:
  • utičnica s vremenskom kontrolom chipoteka - 20 kuna
  • ostlae stvarcice tipa - 100 kuna
  • frend koji mi spaja struju doniro pumpu :)
jos trebam negdje samo uzet onu srebrnu termoizolaciju, tipa ovo: https://i.imgur.com/cexlWmY.png i to je to... pa ako neko zna di se to moze uzet na metre bio bih zahvalan posto bi jos neke stvari "izolirao"....

dakle na dno ide grijac za sudjericu jer je jako nizak, lazno dno ide odmah iznad pipe... mislim da je sve ostalo jasno :)

workflow ce biti dan prije pripremit vodu i slad, narihtat da u 7 bude voda taman za ubacit jecam, zavrsit ukomljavanje do pol 9... onda kuhat na plin i imat nesto manje od 100 litri pive do 11 s ciscenjem :D

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la AlkoholUnited » pon vel 19, 2018 1:24 pm

samo jedan zastupnik je takve folije u hr i radi samo na veliko poslao sam davno upit pa su mi rekli da iako ne prodaju na komade bale mohu ucinit ustupak pa ako vozac ide mojim krajem da usput dostavi u grad.. ali radi se o tome da moras uzet cijelu balu 50m2
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la a ka ta g na eee » pon vel 19, 2018 2:03 pm

u medjuvremenu sam naiso na ovo:

https://www.bauhaus.hr/climapor-grafitn ... -4-mm.html

pa mislim da cu to iskoristit...

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la a ka ta g na eee » sri vel 21, 2018 5:43 pm

doslo lazno dno, u petak se spaja sve u nedjelju kuha :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la a ka ta g na eee » pon ožu 05, 2018 3:32 pm

iako ispada da razgovaram sa sobom da dam cisto razmisljanja nakon prvog koristenja...

grijac od 2kw po jako hladnom vremenu (u podrumu bilo cca 4 stupnja) je i vise nego dovoljan za ukomljavanje 80 litri vode i pripadajuceg slada, trebalo je tipa 3 i pol sata da se dostigne 72 stupnja...

lazno dno iz limasa je super, svaka preporuka ako nekome drugome treba...

pumpu jos nismo bili slozili tako da smo improvizirali s ispiranjem, ali je sve ispalo super...

Ugl svakako moja preporuka, ak se malo spara i imate nekog ko se kuzi u DIY projekte moze se za 1500kn bez problema slozit zvjerka koja jako ubrzava kuhanje... pogotovo ako ste jutarnji tip...

Topsis
Postovi: 107
Pridružen/a: sub srp 01, 2017 12:33 pm
Lokacija: Ozalj

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la Topsis » pon lis 01, 2018 7:28 pm

Pozdrav, nešto pokušavam isto tako pa me zanima za inoxicu. U njoj si radio samo ukomljivanje, a kuhanje dalje s hmeljom u drugoj posudi/loncu ili!?

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la a ka ta g na eee » pon lis 01, 2018 10:20 pm

tako je, ukomljavam i ispirem u inoxici, a nakon toga s pumpicom: https://www.ebay.com/itm/12V-Solar-Hot- ... l10137.c10 pretacem u klasicni inox lonac di kuham, s time da ostavim namjerno koju litru vode u loncu prije tako da ga mogu zagrijat da ubrzam kuhanje

Topsis
Postovi: 107
Pridružen/a: sub srp 01, 2017 12:33 pm
Lokacija: Ozalj

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la Topsis » sri lis 03, 2018 2:34 pm

Hvala ti na odgovoru, ono što mene muči je ovaj dio sa strujom. Ovaj Inbird koji si stavio, je li ti on služi odnosno na njega je spojen i grijač za isključivanje kada komina postigne zadanu temperaturu!? A ovaj relej, ako sam dobro shvatio kaj si kupio u chipoteci, on ti služi za kontrolu gašenja grijača prije nego se postigne željena temperatura zbog ili za kontrolu jačine u samom grijaču!?

Kasniji boil radiš u klasičnom inox loncu na plamenik ili!?

Pozzz i hvala na odg.

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la a ka ta g na eee » sri lis 03, 2018 5:12 pm

Topsis je napisao/la:
sri lis 03, 2018 2:34 pm
Hvala ti na odgovoru, ono što mene muči je ovaj dio sa strujom. Ovaj Inbird koji si stavio, je li ti on služi odnosno na njega je spojen i grijač za isključivanje kada komina postigne zadanu temperaturu!? A ovaj relej, ako sam dobro shvatio kaj si kupio u chipoteci, on ti služi za kontrolu gašenja grijača prije nego se postigne željena temperatura zbog ili za kontrolu jačine u samom grijaču!?

Kasniji boil radiš u klasičnom inox loncu na plamenik ili!?

Pozzz i hvala na odg.
inkbird je spojen u ono cudo iz chipoteke koja je stavljena u uticnicu ;)

dakle cudo iz chipoteke je "vremenska sklopka" i sluzi za to da se u 3h-4h po noci ukljuci inkbird jer uvijek kuham ujutro dosta rano pa da mi onda ne mora cijelu noc grijac i inkbird radit...

inkbirdova sonda je stavljena u sredinu kominu i ona gasi/pali grijac kad temperatura dosegne ili se spusti ispod zeljene granice...

------

dakle nakon ukomljavanja pumpicom pretocim sladovinu u drugi lonac i tamo dalje kuham na plin...

Topsis
Postovi: 107
Pridružen/a: sub srp 01, 2017 12:33 pm
Lokacija: Ozalj

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la Topsis » čet lis 04, 2018 10:18 am

Razumijem, htio sam te pitati još, kada staviš slad u bačvu i radiš ukomljavanje, je li ti se još naknadno uključuje grijač, zbog gubljenja temperature?
Čitao sam negdje da ako grijač kada ga uključiš i radi punom snagom i postaviš na željenu temp. (inkbird), dolazi do te temp i onda se isključi grijač, ali on i dalje ima to odstupanje ili devijacija, ne znam kako se već zove, odnosno on i dalje grije sa svojim tijelom sljedećih cca 10 min. Je li ti to utječe jako na promjenu temperature komine?

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: diy klarstein inox bačva

Post Postao/la a ka ta g na eee » čet lis 04, 2018 11:41 am

Topsis je napisao/la:
čet lis 04, 2018 10:18 am
Razumijem, htio sam te pitati još, kada staviš slad u bačvu i radiš ukomljavanje, je li ti se još naknadno uključuje grijač, zbog gubljenja temperature?
Čitao sam negdje da ako grijač kada ga uključiš i radi punom snagom i postaviš na željenu temp. (inkbird), dolazi do te temp i onda se isključi grijač, ali on i dalje ima to odstupanje ili devijacija, ne znam kako se već zove, odnosno on i dalje grije sa svojim tijelom sljedećih cca 10 min. Je li ti to utječe jako na promjenu temperature komine?
od kad sam izolirao bacvu, gubici temperature su minimalni, a posto obicno ukomljavam u gornjem dijelu "spektra", prije ukomljavanja zagrijem vodu na 72-73, ubacim unutra zrnje, to spusti temperaturu na vise manje-vise zeljenu, i onda uz samo par otvaranja za mjesanje pustim da se samo ukomljava...

vidjet cemo kak ce to ici prek zime dok mi je u podrumu koji stupanj iznad nule, ukoliko ce biti potrebe za dogrijavanjem pazit cu i sa rucnim termostatom te mjesati koji put vise dok radi grijac, al posto moj grijac ima oko 2kw nazivno, on stvarno nije prejak i ne dize ludo brzo temperature nego dosta postepeno...

Odgovori