hidroforska posuda

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
d_912
Postovi: 126
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 6:03 pm
Lokacija: Pitomača

hidroforska posuda

Post Postao/la d_912 » sri lip 17, 2015 8:04 pm

pozz ovako za početak nije me dugo bilo ovdje ,ali kuhalo se je , sad sam u planiranju povećanja kapaciteta pa me zanima dali je netko napravio ili ima iskustva s preradom hidroforske posude od 180 litara u htl , znači samo za grijanje i dogrijavanje vode za mash , preko električnog grijača , prvenstveno me zamnima dali bi bilo pametno zagrijavat pocinčanu posudu za vodu za ukomljavanje ,

Avatar
Ygor
Postovi: 420
Pridružen/a: pon kol 26, 2013 5:38 pm
Lokacija: Osijek

Re: hidroforska posuda

Post Postao/la Ygor » sri lip 17, 2015 8:26 pm

d_912 je napisao/la: ... znači samo za grijanje i dogrijavanje vode za mash , preko električnog grijača , prvenstveno me zamnima dali bi bilo pametno zagrijavat pocinčanu posudu za vodu za ukomljavanje ,
Pa na prvi pogled ne bi trebalo biti nekih problema ako je samo voda u pitanju.

No na drugi pogled mogao bi imati problem kada počneš recimo zakiseljavati vodu za ispiranje sa mliječnom ili fosfornom kiselinom ili kada kreneš skidati naslage vodenog kamenca iz posude sa nekim kiselim sredstvom itd.

( kiselo okruženje vrlo agresivno djeluje na pocinčane površine )

Koliko je meni poznato postoje i inox hidroforske posude:

http://www.termometal.hr/proizvodi/vodo ... -inox/324/


.

d_912
Postovi: 126
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 6:03 pm
Lokacija: Pitomača

a

Post Postao/la d_912 » sri lip 17, 2015 10:32 pm

e jbg trenutčno imam višak pocinčane stoji u kutu , za početak bi se samo koristila za dogrijavanje vode za mash tune , a za zakiseljavanje vode za to mogu koristit i boli kettle inox bačva , zanimalo me za sad prvenstveno za običnu vodi za ukomljavanje .. hvala na dgovor u ygor

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sri lip 17, 2015 11:00 pm

:hmelj: kao i obično Ygor je jednim postom sve postavio na zdrave temelje.

je drastična razlika u cjeni ali su argumenti jasni !

o snazi el. grijača :arrow: Leut ima iskustva i još ( možda ) nije prodao svoj sistem !
opčenito --

za grijanje 150l vode na 77c u 60 minuta ( početna cca 15c ) treba 13,5 kW el. snage--13,5kWh el.en.
ovdje treba razmisliti dali se ima 13,5 kW priključne snage ( limitator ) na raspolaganju uz ostala trošila trenutno u akciji. !

za grijanje 150l sa 9 kW treba 90 minuta . u cjeni je isto . da li vrijeme prati ritam potrebe ?
inače - 9kW se uklapa u klasični trofazni priključak sa osiguračima 3x16A
:?: možda bi u kontaktu sa proizvođačem mogel dogovoriti praktičnije priključke sa gornjim djelom bez poklopca ...

Ž :hmelj:

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » čet lip 18, 2015 12:29 am

Većina vodovodnih cijevi a i bojlera je pocinčana ..
Koristim vruću vodu iz bojlera za svašta nešta i nemam problema ..
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
mali badem
Postovi: 3310
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet lip 18, 2015 12:52 am

kak znaš da nemaš problema ?
osim toga Ygor razumno upozorava na čišćenje kamenca iz grijane posude.... i sve što ide uz to ... kad je posuda pocinčana . Ž

miljek
Postovi: 43
Pridružen/a: uto pro 29, 2015 5:34 pm
Lokacija: Vrbovec

Re: hidroforska posuda

Post Postao/la miljek » sub ožu 30, 2019 9:49 pm

Pozdrav ljudi!
Da malo izvučem temu iz zaborava...

Da li je itko koristio hidrofor za sistem za kuhanje?
Zanimaju me eventualna iskustva i mišljenja jer me kopka već neko vrijeme ideja da inox hidrofor od 180 litara presječem na dva dijela i dovijem HLT i MLT.

Naime, obje polovice bi imale totalni ispust (1'' i 1/2''), MLT bi imao ulaz za sondu 1/4'', a HLT dva ulaza za grijače 5/4''
Čini mi se da ne bi trebalo puno prerađivati posude... ubaciti spiralu u HLT, cjedilo u MLT, izolacija oko obje posude, poklopce napraviti/nabavti... možda neko mješanje vode u HLT jer su grijači na pola posude, a ne pri dnu?

Djeluje mi kao dobra ideja, ali ne vidim da itko to koristi, pa pretpostavljam da sam kratkovidan :lol:
Naime, brijem da bi mogao nabaviti takav hidrofor za 800kn, što mi se čini kao ok investicija
:?:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
BREWeRAJ

PBR
Postovi: 310
Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
Lokacija: Zadar

Re: hidroforska posuda

Post Postao/la PBR » ned ožu 31, 2019 1:06 pm

Ja imam MLT od inox hidrofora ali je malo pretanak za BK
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.

miljek
Postovi: 43
Pridružen/a: uto pro 29, 2015 5:34 pm
Lokacija: Vrbovec

Re: hidroforska posuda

Post Postao/la miljek » uto tra 02, 2019 8:39 pm

I to ok funkcionira?
Kakav je iznutra hidrofor? jesu varovi uredni? Pretpostavljam da za lažno dno može doći obično sito pošto je dno lagano zaobljeno - razmišljao sam o mrežici protiv prskanja koja ide na tavu.
BREWeRAJ

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: hidroforska posuda

Post Postao/la Pemac » uto tra 02, 2019 8:56 pm

miljek je napisao/la:
uto tra 02, 2019 8:39 pm
I to ok funkcionira?
Kakav je iznutra hidrofor? jesu varovi uredni? Pretpostavljam da za lažno dno može doći obično sito pošto je dno lagano zaobljeno - razmišljao sam o mrežici protiv prskanja koja ide na tavu.
To ti bude pregusto i bude se štopalo. Ja sam to koristio za skidanje pjene predboil. To dovoljno govori koliko je gusto.

Odgovori