DALI SMIJEM!?

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
SYRe
Postovi: 35
Pridružen/a: uto vel 06, 2018 8:38 pm
Lokacija: virje

DALI SMIJEM!?

Post Postao/la SYRe » uto tra 23, 2019 11:54 pm

Molio bih Vas!? Naime u mom selu postoji manifestacija kojoj je tema sitni kolači. Tom prilikom udruge domaćica dijele kolače ali tu se nađe i razna gastro ponuda. E sad!? Pala mi je na pamet da postavim točionik i podijelim nekoliko desetaka litara pive. Čisto iz promoviranja našeg hobija. Znači NE govorim o bilo kakvoj prodaji već isključivo o dijeljenju piva.
DALI JA TO SMIJEM????

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la AlkoholUnited » pet tra 26, 2019 1:33 am

normalno da smiješ, ali ako budeš prodavao tada nastaje problem.
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
oleg13
Postovi: 98
Pridružen/a: pet sij 08, 2016 9:17 pm
Lokacija: Krk

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la oleg13 » pet tra 26, 2019 11:11 pm

Dijeli i stavi kasicu "DONACIJE" :)

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la Poljo » pet tra 26, 2019 11:25 pm

Sluzbeno ne smijes. Ali sluzbeno ne smiju ni one dijelit kolace kao sto se ne smije dijelit ni ostala gastro ponuda.

Ali ako je to manifestacina u dogovoru s turistickom zajednicom, onda mozes racunat da se tamo nece slat razne sanitarne porezne i slicne inspekcije.

Kad se zakon doslovno tumaci ti ne smijes susjeda pozvat doma i narezat kobasicu. Kad smo kod toga bio si u prekrsaju na zahmeljenom druzanju.. :-)

Gdje su certifikati za sve one poslastice? 🤔😂

U biti cijelo druzenje je bilo. Jer i piva su bila poslastice.
slika

SYRe
Postovi: 35
Pridružen/a: uto vel 06, 2018 8:38 pm
Lokacija: virje

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la SYRe » ned tra 28, 2019 6:40 am

Hvala na odgovorima! Inače u pitanju je manifestacija pod nazivom "Virovska prkačijada" ( prkač je naš izraz za sitni kolač od prhkog tjesta). Normalno da je ista turistički organizirana od strane županijske turističke zajednice i same lokalne smouprave. Ove godine nam je i predsjednica pokrovitelj. Uglavnom idem pa kaj bude bude.....

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la AlkoholUnited » ned tra 28, 2019 8:10 am

SYRe je napisao/la:
ned tra 28, 2019 6:40 am
Hvala na odgovorima! Inače u pitanju je manifestacija pod nazivom "Virovska prkačijada" ( prkač je naš izraz za sitni kolač od prhkog tjesta). Normalno da je ista turistički organizirana od strane županijske turističke zajednice i same lokalne smouprave. Ove godine nam je i predsjednica pokrovitelj. Uglavnom idem pa kaj bude bude.....
Ma samo uživaj i ništa se nebrini, zakoni su pisani za tržište i prodaju, nemože vam nitko zabraniti da imate nešto privatno organizirano, jedini bitniji zakon kojem podliježete je da skup mora biti prijavljen a razlog prijave je da ukoliko bude problema netko mora biti odgovorna osoba (pravna ili fizička).
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
AlkoholUnited
Postovi: 426
Pridružen/a: pon stu 16, 2015 5:39 pm
Lokacija: Đakovo

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la AlkoholUnited » ned tra 28, 2019 8:29 am

Poljo je napisao/la:
pet tra 26, 2019 11:25 pm
Sluzbeno ne smijes. Ali sluzbeno ne smiju ni one dijelit kolace kao sto se ne smije dijelit ni ostala gastro ponuda.

Ali ako je to manifestacina u dogovoru s turistickom zajednicom, onda mozes racunat da se tamo nece slat razne sanitarne porezne i slicne inspekcije.

Kad se zakon doslovno tumaci ti ne smijes susjeda pozvat doma i narezat kobasicu. Kad smo kod toga bio si u prekrsaju na zahmeljenom druzanju.. :-)

Gdje su certifikati za sve one poslastice? 🤔😂

U biti cijelo druzenje je bilo. Jer i piva su bila poslastice.
Poljo možeš li mi poslati link gdje si našao gore navedene informacije o regulativama vezanim za hranu nešto me zanima pa bi malo šire proučio?
Dođoh, vidjeh, popih, odoh..

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la Pemac » uto svi 14, 2019 1:19 pm

SYRe je napisao/la:
uto tra 23, 2019 11:54 pm
Molio bih Vas!? Naime u mom selu postoji manifestacija kojoj je tema sitni kolači. Tom prilikom udruge domaćica dijele kolače ali tu se nađe i razna gastro ponuda. E sad!? Pala mi je na pamet da postavim točionik i podijelim nekoliko desetaka litara pive. Čisto iz promoviranja našeg hobija. Znači NE govorim o bilo kakvoj prodaji već isključivo o dijeljenju piva.
DALI JA TO SMIJEM????
jesi bio sa pivom?

https://www.zagorje-international.hr/in ... %2bprometa

SYRe
Postovi: 35
Pridružen/a: uto vel 06, 2018 8:38 pm
Lokacija: virje

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la SYRe » ned svi 26, 2019 7:10 am

Jesam, bilo mi je super... Nažalost ne znam stavit slike da vidite kak sam složil stol i aparaturu.

Avatar
mbed
Postovi: 259
Pridružen/a: pet lip 10, 2011 2:16 pm
Lokacija: Zagreb-Srednjaci

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la mbed » ned svi 26, 2019 9:48 am

Stavi slike na imgur.com recimo, ili takav neki sličan image hosting, pa onda ovdje stavi linkove na te slike, ili na cijelu galeriju

ZILETOP
Postovi: 2
Pridružen/a: sri tra 10, 2019 9:34 am

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la ZILETOP » čet lip 27, 2019 4:23 pm

Kako si rjesio na kraju plaćanje, donacija il sta?
Imam isti problem, neki craft beer fest je na Krku, iz turističke zajednice me zovu da skuham i pripremim do 11.08. pivu i sudjelujem kao jedini lokalni homebrewer.
I da ako ima zainteresiranih da bi dosli, mogu vam rjesiti da vas pozovu direkt iz opcine i turisticke zajednice 💪

SYRe
Postovi: 35
Pridružen/a: uto vel 06, 2018 8:38 pm
Lokacija: virje

Re: DALI SMIJEM!?

Post Postao/la SYRe » uto srp 02, 2019 9:48 pm

Ništ..postavil stol..točionik..na kriglu napisal "dobrovoljni prilog" i istočil 3 kega... niko me ništ pital nije. Normalno prije tog razgovaral sa lokalnom samoupravom koji su bili organizatori i koji su mi ustupili prostor. E sad da je doelkakov inspektor koji se npr. snočka posvadil ženom....ko zna kaj bi bilo!? Još jednom žal mi je kaj sam "čovjek z prošlog stoljeća" pa neznam deti slike svoje aparature!
p.s. obečal mi sinek da bu to napravil...al eto nema čas..počeli su praznici....

Odgovori