Klarstein Brauheld

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Pemac
Postovi: 729
Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
Lokacija: Hercegovac/Jarun

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Pemac » uto srp 09, 2019 1:31 pm

mlaen je napisao/la:
uto srp 09, 2019 10:50 am
ja sam rastavio pumpu na KS-u kad mi je poplavio u garazi, zaboravio sam model, ali to je plasticna glava unutra, ne bi je predugo forsirao na 100C, tko zna koliko omeksa
One obične male kineske tjeram bar 10-15min na 100C (dobro ne baš 100 haha mrvicu manje) i ništa se ne dogodi sa njima kad dezinficiram CFC prije hlađenja. Siguran sam da su u tim kuhalima ipak nešto kvalitetnije tako da ne bi trebalo biti problema...

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » uto srp 09, 2019 2:31 pm

kajser je napisao/la:
uto srp 09, 2019 12:50 pm
Nego koliko vjerujes tocnosti temperaturne sonde?
Mjerio sam Thermapenom na izlazu gore i pokazivao mi je ok temperaturu (namještenu +- 1°C)
kajser je napisao/la:
uto srp 09, 2019 12:50 pm
Mislim da su mi za sada to i 7l tekucine ispod sita (nepotrebno i previse, 2l bi bilo sasvim dosta) jedine zamjerke.
To je malo boljka samo ne znam kak bi to riješili? Jedino da izbace ionako beskorisnu bazuku pa da je mash tun na manjim nogama. Ali možda je netko negdje naučio koristit bazuku :D
Uglavnom išao sam na 2.8 mash thickness i to je zbog tog definitivno premalo. Nisam ništa mogao umješat nakon usipavanja slada, ali uključivanjem recilkulacije je sva ta voda s dna došla u mash tun pa dalje nije bilo problema.
slika

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » uto srp 09, 2019 2:38 pm

kajser je napisao/la:
uto srp 09, 2019 12:50 pm
Ovaj whirlpool nastavak za obican Klarky je koristan, osim za whirlpool, za cirkulaciju uz hladenje.
Dobra ideja.. ovo bi se dalo izimprovizirat od onak.. 10cm bakra odokativno :)
Samo je problem natjerat pumpu da vuće išta nakon hmeljenja :D
slika

Avatar
kajser
Postovi: 243
Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
Lokacija: Zagreb/Pula

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la kajser » uto srp 09, 2019 2:56 pm

Poljo je napisao/la:
uto srp 09, 2019 2:38 pm
kajser je napisao/la:
uto srp 09, 2019 12:50 pm
Ovaj whirlpool nastavak za obican Klarky je koristan, osim za whirlpool, za cirkulaciju uz hladenje.
Dobra ideja.. ovo bi se dalo izimprovizirat od onak.. 10cm bakra odokativno :)
Samo je problem natjerat pumpu da vuće išta nakon hmeljenja :D
istina, dobio sam "napredniju" bazuku i mini bazuku za cirkulaciju pa to bi trebalo "pomoci". Ali namjeravam koristiti ovaj hop spider od 800 mikrona koji sam koristio do sada. Mislim da je od Grainfathera. Jbg, osjeti se razlika u hmeljnoj aromi kada ga koristim u odnosnu na direktno bacanje hmelja, ali zato je brewday pun k jednostavniji. Nece biti IPA za medalju, ali cu spasiti ova 3 zivca koji se jos nekako drze! :p

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la a ka ta g na eee » uto srp 30, 2019 2:17 pm

posto je moj klarstein na putu u hr, i za vikend bi moglo biti probno kuhanje par pitanja :)

kolko vam je cca iskoristivost?

koji omjer vode vam je ukomljavanje / ispiranje, tj s koliko vode ispirete?

koliku kolicinu tekucine mogu maks racunati da bude u kotlu za vrijeme boila?

Avatar
Poljo
Postovi: 2559
Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Poljo » uto srp 30, 2019 3:18 pm

a ka ta g na eee je napisao/la:
uto srp 30, 2019 2:17 pm
koji omjer vode vam je ukomljavanje / ispiranje, tj s koliko vode ispirete?
Ja sam dobio dojam da treba ići na nešto veći mash thickness (veći broj, manji thickness) od tipa 3.5-4 zbog količine tekućine koja nije u mash-tunu/košari. Količinu vode za ispiranje računaš ovisno o receptu onda nakon toga.

primjer:
za 20l 5% treba ti 5kg slada i za 3.5 thickness to je 17.5l vode + 8l ispiranja
za 20l 7% treba ti 7kg slada i za 3.5 thickness to je 24.5l vode + 1.5l ispiranja
slika

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la a ka ta g na eee » uto srp 30, 2019 6:33 pm

Poljo je napisao/la:
uto srp 30, 2019 3:18 pm
a ka ta g na eee je napisao/la:
uto srp 30, 2019 2:17 pm
koji omjer vode vam je ukomljavanje / ispiranje, tj s koliko vode ispirete?
Ja sam dobio dojam da treba ići na nešto veći mash thickness (veći broj, manji thickness) od tipa 3.5-4 zbog količine tekućine koja nije u mash-tunu/košari. Količinu vode za ispiranje računaš ovisno o receptu onda nakon toga.

primjer:
za 20l 5% treba ti 5kg slada i za 3.5 thickness to je 17.5l vode + 8l ispiranja
za 20l 7% treba ti 7kg slada i za 3.5 thickness to je 24.5l vode + 1.5l ispiranja
dobis walkov u znak zahvalnosti :*

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Puyol » uto kol 20, 2019 3:44 pm

Ja bi isao na ovaj novi klarsteinov model, kakav poljo ima. Nisam ga vidio uzivo jos, ali to je nesto najslicnije grainfatheru, sto je nekako vrh kada govorimo o kucnim sistemima pivarstva.

I isao bih na veci stroj, onaj od 45 litara jer ti je cijena za taj i neki od 30 litara zanemariva, a ako mislis kuhat ubidice, onda ces shvatit da aknkuhas za neki tul ili za ekipu, lakse je jednom skuhat 40 litara nego u 2 ture to isto skuhat. Pricam iz iskustva.


A ako zelis malo vise platit, pogledaj grainfather, pogledaj neke youtube klipove o njemu, primjerice odnovog lika:

https://youtu.be/9ftg4MPlnXM

Imas ga za kupit kod nas u beershopu (vidi na njihovom webu) u zagrebu na remizi, ili u sloveniji, tamo je nesto jeftiniji:

https://pivovarium.si/hr/grainfather/20 ... er-eu.html

samo pazi, za klarstein ti treba jos i spirala za hladjenje, to je jos nekih 500kn vise cini mi se, a uz grainfather ide CFC (proguglaj, super sistem za hladjenje). I grainfather ima vjerojatno bolji kontroler (bluetooth), ali to su sad detalji. Prouci ta dva sistema, mislim da su to najbolje opcije.

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la a ka ta g na eee » uto kol 20, 2019 6:07 pm

Puyol je napisao/la:
uto kol 20, 2019 3:44 pm
Ja bi isao na ovaj novi klarsteinov model, kakav poljo ima. Nisam ga vidio uzivo jos, ali to je nesto najslicnije grainfatheru, sto je nekako vrh kada govorimo o kucnim sistemima pivarstva.

I isao bih na veci stroj, onaj od 45 litara jer ti je cijena za taj i neki od 30 litara zanemariva, a ako mislis kuhat ubidice, onda ces shvatit da aknkuhas za neki tul ili za ekipu, lakse je jednom skuhat 40 litara nego u 2 ture to isto skuhat. Pricam iz iskustva.


A ako zelis malo vise platit, pogledaj grainfather, pogledaj neke youtube klipove o njemu, primjerice odnovog lika:

https://youtu.be/9ftg4MPlnXM

Imas ga za kupit kod nas u beershopu (vidi na njihovom webu) u zagrebu na remizi, ili u sloveniji, tamo je nesto jeftiniji:

https://pivovarium.si/hr/grainfather/20 ... er-eu.html

samo pazi, za klarstein ti treba jos i spirala za hladjenje, to je jos nekih 500kn vise cini mi se, a uz grainfather ide CFC (proguglaj, super sistem za hladjenje). I grainfather ima vjerojatno bolji kontroler (bluetooth), ali to su sad detalji. Prouci ta dva sistema, mislim da su to najbolje opcije.
mislim da si fulo topic :)

Puyol
Postovi: 799
Pridružen/a: ned pro 25, 2016 12:11 am
Lokacija: Zagreb

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la Puyol » sri kol 21, 2019 7:46 am

Imas potpuno pravo, idem ga poslat gdje rreba 😂😂😂

RedFish
Postovi: 2
Pridružen/a: ned ruj 18, 2016 8:48 am

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la RedFish » sub pro 28, 2019 8:13 am

Pozdrav.
Planiram kupiti Klarstein Brauheld 45 pa me zanimaju iskustava vlasnika istog, cijenio bih par iskrenih recenica.
Da li je mozda netko kupovao na klarstein.de? Isti kotao je oko 150€ jeftiniji pa bih tamo uzeo ako sakju za HR.

a ka ta g na eee
Postovi: 226
Pridružen/a: pon sij 23, 2017 8:45 pm
Lokacija: zagorje zelene

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la a ka ta g na eee » ned pro 29, 2019 7:39 pm

ja imam, iako nisam previse kuhao u njemu jer imam blagi kaos kod kuce s ovim prvim kuhanjima sam vise nego zadovoljan ;)

nisam nasao ni jednu gresku, jedino sam strgao jednu nogicu al to je iskljucivo moja greska

hrcimir
Postovi: 54
Pridružen/a: sri kol 14, 2013 2:52 pm

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la hrcimir » ned svi 24, 2020 11:11 am

Evo stavit ću i ovdje problematiku, iako sam u općeniti Klarstein topic stavio.

Uglavnom, po meni se moj novi Brauheld Pro 45 ponaša dosta čudno. Kad krene grijat, stalno se čuje neko škljocanje, ko da pali/gasi grijače. Rekao bih i da dosta sporo diže temperaturu. Uz to, jučer mi je pokazivao 10° manju temperaturu sladovine nego kaj je bilo izmjereno termometro. Malo sam onda kalibrirao pa je pokazivao 109° poslije, a kad sam vratio kalibraciju, došo je na 99°, wort kuha, ali on ne mrda, morao sam ručno odmjerit kuhanje.

Eto ako može neko detaljnije svoje iskustvo prenijet i je li bilo ovakvih nekih stvari, bio bih zahvalan. Ipak 4500kn nisu mali novci.

erda
Postovi: 620
Pridružen/a: pon stu 07, 2016 11:42 am
Lokacija: Osijek

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la erda » pet vel 19, 2021 7:53 am

hrcimir je napisao/la:
ned svi 24, 2020 11:11 am
Evo stavit ću i ovdje problematiku, iako sam u općeniti Klarstein topic stavio.
Uglavnom, po meni se moj novi Brauheld Pro 45 ponaša dosta čudno. Kad krene grijat, stalno se čuje neko škljocanje, ko da pali/gasi grijače. Rekao bih i da dosta sporo diže temperaturu. Uz to, jučer mi je pokazivao 10° manju temperaturu sladovine nego kaj je bilo izmjereno termometro. Malo sam onda kalibrirao pa je pokazivao 109° poslije, a kad sam vratio kalibraciju, došo je na 99°, wort kuha, ali on ne mrda, morao sam ručno odmjerit kuhanje.
Eto ako može neko detaljnije svoje iskustvo prenijet i je li bilo ovakvih nekih stvari, bio bih zahvalan. Ipak 4500kn nisu mali novci.
Jel' si riješio ove probleme s Brauheldom?

miljek
Postovi: 43
Pridružen/a: uto pro 29, 2015 5:34 pm
Lokacija: Vrbovec

Re: Klarstein Brauheld

Post Postao/la miljek » sri ožu 24, 2021 9:16 am

Pozdrav!
Eto i mene od sutra nadam se u Klarstein društvu!
Naime, gledam već dugo lonce i odlučio sam se za Brauheld Pro 45l i čekam da mi sjedne neka ekstra lova. I onda se desi da na fejsu jedan kolega pivar napiše da mu je došao isti lonac i da ga je pouzećem platio 3300kn umjesto 4500kn. Reko, idem probati i ja! U međuvremenu se javio još jedan koji je umjesto 4800 platio 3300! Imam sve više nade da bude se i meni posrečilo...

...i čekam ja nestrpljivo dalje...

Danas mi došla obavjest o dostavi za sutra i kaže da je otkupnina 3300kn :shock:

:pivo:
Tak da ako je netko mislio naručivati, POUZEĆE! :twisted:
BREWeRAJ

Odgovori