Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
mlaen
- Postovi: 381
- Pridružen/a: pet kol 25, 2017 2:35 pm
- Lokacija: Osijek
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Poljo jel ima jos koja vrecica za put do Osijeka? Placam sve troskove
- Poljo
- Postovi: 2559
- Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
- Lokacija: Zagreb
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Ima vrecica, ali nam je veza za prijevoz zakazala. 
- Pemac
- Postovi: 730
- Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
- Lokacija: Hercegovac/Jarun
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
U bespućima interneta i svakojakih mišljenja naletih na još jednu zanimljivost o kojoj se da raspraviti (možda).
Naime kod ferm sa kveikom i DH na visokim temp. dio ljudi kaže da je moguće WP hmelj jednostavno zamijeniti samo sa pojaćanim DH hmeljom u visokoj fermentaciji jer iovako ulazi u visoku temp. pa me zanima imali tko iskustvo sa time?
Naime kod ferm sa kveikom i DH na visokim temp. dio ljudi kaže da je moguće WP hmelj jednostavno zamijeniti samo sa pojaćanim DH hmeljom u visokoj fermentaciji jer iovako ulazi u visoku temp. pa me zanima imali tko iskustvo sa time?
- Poljo
- Postovi: 2559
- Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
- Lokacija: Zagreb
- Pemac
- Postovi: 730
- Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
- Lokacija: Hercegovac/Jarun
- FrendPero
- Postovi: 204
- Pridružen/a: uto pro 25, 2018 10:07 am
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Meni to ne drži vodu. Temp fermentacije kod kveika 30-40° a klasican wp 80-82°.
- Poljo
- Postovi: 2559
- Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
- Lokacija: Zagreb
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Ali je duže vrijeme kontakta pa ima nekog smisla.
-
bosh
- Postovi: 20
- Pridružen/a: pon pro 16, 2019 12:55 pm
- Poljo
- Postovi: 2559
- Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
- Lokacija: Zagreb
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Ma taj brulosophy ili ima totalne debile za testere ili nešto drugo radi krivo.
Za sve što nije najočitija razlika rezultat mu je uvijek "..indicating tasters were unable to reliably distinguish a beer.."
Za sve što nije najočitija razlika rezultat mu je uvijek "..indicating tasters were unable to reliably distinguish a beer.."
- FrendPero
- Postovi: 204
- Pridružen/a: uto pro 25, 2018 10:07 am
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Ja vjerujem da bi bio pozitivan učinak, ali mi opet ne drzi vodu d aje isti učinak kao wp. Usred fermentacije je prisutna i odredena kolicina alkohola koja vjv ima prste u ekstrakciji. Tu je i slavna biotransformacija ulja iz hmelja u prisustvu kvasca.
- kajser
- Postovi: 243
- Pridružen/a: pet sij 18, 2013 10:57 am
- Lokacija: Zagreb/Pula
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
pazi da to ne napises u nekoj Fejs homebrewerskoj grupi da te ne razapnu!
-
Ivan35
- Postovi: 149
- Pridružen/a: pon ruj 02, 2019 7:56 am
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
I Što im znači ovo NO kod wort boiled?
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
- sharkyboy
- Postovi: 430
- Pridružen/a: sub pro 26, 2015 9:28 pm
- Lokacija: Zagreb/Centar
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
pretpostavljam da rade RAW aleove tj da ne originalni pivar ne kuha sladovinu vec ju samo pasterizira na 80 neko vrijeme i onda pitcha...
bolje piva u ruci neg pič*a na grani...Oi!!! živili
- Poljo
- Postovi: 2559
- Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
- Lokacija: Zagreb
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Ma kakvih 80? Iz ukomljavanja ide direkt u fermentaciju.
- Poljo
- Postovi: 2559
- Pridružen/a: sri lip 24, 2015 1:21 pm
- Lokacija: Zagreb
Re: Kveik - stari pivarski kvasac za novo doba pivarstva
Posušen Voss Bottom Crop (Sigmund ga u originalu isto tako skuplja)
Radi se o Lallemandovom izolatu #1 Sigmund Kveika (https://www.lallemandbrewing.com/en/uni ... ale-yeast/) dobivenog iz Pulfer pivovare nakon fermentacije njihovog Crazy Kvejki koji će biti predstavljen uskoro.
Lagano nam i craft pivovare uviđaju čari Kveika.


Kome treba Kveika neka se javi. Besplatno je. Ne vršim dostave ni slanja poštom. Samo osobno preuzimanje.
Radi se o Lallemandovom izolatu #1 Sigmund Kveika (https://www.lallemandbrewing.com/en/uni ... ale-yeast/) dobivenog iz Pulfer pivovare nakon fermentacije njihovog Crazy Kvejki koji će biti predstavljen uskoro.
Lagano nam i craft pivovare uviđaju čari Kveika.


Kome treba Kveika neka se javi. Besplatno je. Ne vršim dostave ni slanja poštom. Samo osobno preuzimanje.










