Mlin za slad

... boca ili bačva pitanje je sad

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » uto vel 12, 2013 5:36 pm

Nakon pjeskarenja obavezno dolazi neka vrsta zaštite metala ..
Bojanje ,cinčanje ,metalizacja itd.
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » uto vel 12, 2013 7:15 pm

Alivio je napisao/la:Nakon pjeskarenja obavezno dolazi neka vrsta zaštite metala ..
Bojanje ,cinčanje ,metalizacja itd.
imaš praf, nakon vodenog pjeskarenja treba što prije nanesti fosfatnu zaštitu ( ak se ne varam ili loše sjećam ) , ali i suho bi trebalo zaštitu !

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri vel 13, 2013 9:28 am

naravno !!

ovo je suho pjeskarenje (kvarcni pjesak) i ako ga nakon toga diras prstima a ne zaštitis nekim primerom ili temeljnom pocne hrđati jako brzo.

ja sam prešpricao sa bojom sa efektom zato ima odsjaj kao željezni
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri vel 13, 2013 12:01 pm

isvara je napisao/la:naravno !!

ovo je suho pjeskarenje (kvarcni pjesak) i ako ga nakon toga diras prstima a ne zaštitis nekim primerom ili temeljnom pocne hrđati jako brzo.

ja sam prešpricao sa bojom sa efektom zato ima odsjaj kao željezni
Je li ta boja u stvari fosfatna zaštita o kojoj Mali Badem govori u postu prije tvoga?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri vel 13, 2013 12:11 pm

da !!

u spreju !!
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » sri vel 13, 2013 1:09 pm

evo proizvode i danas pa ako nekom treba evo :


http://www.peugeot.com/en/design/concep ... d-grinders
Pivo teče bubrezi se liječe !

Avatar
tante
Postovi: 84
Pridružen/a: pon tra 02, 2012 9:53 pm
Lokacija: Orleans, Francuska / Vrbovec

Post Postao/la tante » sub tra 06, 2013 3:55 pm

Da ne otvaram novu temu, iskoristit ću ovu...
Moram si nekako riješiti mlin za slad, pa gledam koje bi mi bilo best buj rješenje...
Vidim u lidlu mašinu za rezance za 150kn, da li mi se isplati to kupiti, narovašiti valjke i to je to?

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sub tra 06, 2013 11:19 pm

U maloj nuždi samo. Ili ako naknadno misliš zadržati valjke pa komplet sve preradit'.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

Avatar
petro
Postovi: 862
Pridružen/a: ned svi 15, 2011 11:51 pm
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la petro » ned tra 07, 2013 9:27 am

Mislim da je kolega Leut prodaval corona mill za 150 kn pa ga pitaj jel ima još koji jer ovi za rezance nisu neka sreća.Mene je služil 8-9 mjeseci,odradil je posel ali sam se napatil s tim i mislim da ti je bolje kupit u startu nekaj bolje i trajnije jer ćeš bacit lovu bezveze.

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » ned tra 07, 2013 12:04 pm

Dobar mlin zlata vrijedi i radije probaj odmah pravu stvar uzeti.

Avatar
tante
Postovi: 84
Pridružen/a: pon tra 02, 2012 9:53 pm
Lokacija: Orleans, Francuska / Vrbovec

Post Postao/la tante » ned tra 07, 2013 12:28 pm

A je li corona mill prava stvar ili ću i njega trabati mijenjati kroz neko vrijeme?
Izgleda da ću onda ipak morat povući starog za rukav da mi istokari valjke, pa ćemo napraviti makinu :)

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » ned tra 07, 2013 12:44 pm

tante je napisao/la:A je li corona mill prava stvar ili ću i njega trabati mijenjati kroz neko vrijeme?
Izgleda da ću onda ipak morat povući starog za rukav da mi istokari valjke, pa ćemo napraviti makinu :)
Imaš staroga koji ti može istokariti? I još nemaš mlin? :shock:
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
tante
Postovi: 84
Pridružen/a: pon tra 02, 2012 9:53 pm
Lokacija: Orleans, Francuska / Vrbovec

Post Postao/la tante » ned tra 07, 2013 12:53 pm

Da, znam... :oops: :)
Me već bi mi to istokarili da imam doma materijala.
Valjci bi trebali biti inox, jelda? Čelik ako ne pocinčam će hrđati, a ne bi baš htio imati cinčane valjke...

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » ned tra 07, 2013 1:10 pm

Tko hoće, nađe način.Tko neće, nađe opravdanje. :D
Inoks valjci su poželjni, ali će i obični željezni raditi perfektno. Samo ćeš paziti na njih da ne zahrđaju. Mogu se brunirati.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
Mario_A
Postovi: 83
Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
Lokacija: Slavonski Brod

crteži

Post Postao/la Mario_A » pon tra 08, 2013 7:32 am

Tante, evo ti crteži mlina kojeg sam sebi crto i izradio, jedan mlin sam prodo grigor-u i bob-u. Veliš da ti je stari tokar.... šta se čeka ,isprintaj i radite!
Kod mene su valjci napravljeni od malo boljeg materijala , no hrđajući su. Lijevak je od pocinčanog a kućište ležaja i stranice od inoksa. Radi odlično. Valjci su dosada progutali stotinjak kg slada, nisu se zatupili i nisu nigdje dobili hrđu.
http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=3219
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!

Odgovori