rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
Topsis
- Postovi: 111
- Pridružen/a: sub srp 01, 2017 12:33 pm
- Lokacija: Ozalj
Post
Postao/la Topsis » sri lip 03, 2020 7:36 pm
Pozdrav svima,
Imam pitanje vezano za naslov. Imam inoxicu pa i poznanike koji rade dupli plašt na njoj. Problem koji dolazi je hlađenje, napravio bi iz kompresora klime chiller(pumpa bi vodu ili glikol gurala u plašt). E sad, čovijek koji bi to radio, rekao mi je da za temp. 4 stupnja dolazi problem velike kondenzacije...
Je li bolja varijanta onda staviti spirale unutar bačve?
Ako je inoxica 300 litara, je li netko zna koliko bi trebala biti snaga klime da hladi takvu količinu pive na 4 stupnja?

-
PBR
- Postovi: 310
- Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
- Lokacija: Zadar
Post
Postao/la PBR » sri lip 03, 2020 8:35 pm
Skup projekt. I ja sam razmisljao o tome, ali takvi fermentori s razlogom kostaju pun k. Spirala je vjerovatno sretnije rijesenje, kupis 20m toga u opreme i nabavis tocionik umjesto zafrkavanja sa klimom.
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.
-
koljo
- Postovi: 49
- Pridružen/a: uto ožu 01, 2016 11:46 am
Post
Postao/la koljo » pet lip 05, 2020 10:45 am
Da umjesto klime napraviš chiller od nekog starog točionika, i spojiš pumpu?
-
PBR
- Postovi: 310
- Pridružen/a: čet lip 20, 2013 2:21 pm
- Lokacija: Zadar
Post
Postao/la PBR » pet lip 05, 2020 11:01 am
Ne treba nista dorađivati. Točionici na vodu imaju pumpu koja cirkulira vodu, samo to spojiš na inox spiralu i to je to.
"Milk is for babies. When you grow up, you have to drink beer."~Arnold S.
-
Pemac
- Postovi: 730
- Pridružen/a: uto stu 14, 2017 5:06 pm
- Lokacija: Hercegovac/Jarun
Post
Postao/la Pemac » pet lip 05, 2020 11:12 am
PBR je napisao/la: ↑pet lip 05, 2020 11:01 am
Ne treba nista dorađivati. Točionici na vodu imaju pumpu koja cirkulira vodu, samo to spojiš na inox spiralu i to je to.
https://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/apar ... s-31397089
Ne razumijem se u točionike i kako rade, ali možda je ovo nešto što se traži ovdje!?
-
Stefano
- Postovi: 666
- Pridružen/a: čet ožu 01, 2018 10:05 am
- Lokacija: Zagreb
Post
Postao/la Stefano » pet lip 05, 2020 11:41 am
PBR je napisao/la: ↑pet lip 05, 2020 11:01 am
Ne treba nista dorađivati. Točionici na vodu imaju pumpu koja cirkulira vodu, samo to spojiš na inox spiralu i to je to.
A možda ipak malo treba
Neki kontroler koji će ovisno na temperaturu u fermentoru uključivati pumpu.
-
FrendPero
- Postovi: 204
- Pridružen/a: uto pro 25, 2018 10:07 am
Post
Postao/la FrendPero » pet lip 05, 2020 1:02 pm
Mislim da se sonda i kontrola temperature smatraju pod obavezno i odvojeni su od sustava hladenja pa samo mjere ohladenu tekućinu a ne tekućinu koja hladi
