Prodajem mlin
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
- Mario_A
- Postovi: 83
- Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
- Lokacija: Slavonski Brod
Prodajem mlin
Evo napokon sam ih završio. Kakda sam se odlučio praviti mlin ukazala se prilika da napravim odmah 2 komada.
Kućište je id lima inox 5 , kućište ležajeva od lima inox 10, valjci fi 45 od 16 Mo3, ljevak od pocinčanog lima, vijci od inox-a, ležajevi 6201.
Sa prednje strane se vide dvije različite osovine. Na lijevom mlinu je pogonska osovina izvedena za prihvat čeljusti bušilice (upušteno 1 mm pod 120 stupnjeva tako da čeljusti bušilice nemogu proklizati). Sa druge , suprotne strane (vidi se na desnom mlinu) se nalazi osovina sa utorom za pero i montažu remenice što je opcija za modernizaciju i pogon elektromotorom i remenom. Dakle sa jedne strane mlina je prihvat za bušilicu, a kada se mlin okrene za 180 stupnjeva oko vertikalne osi tada se vidi osovina sa utorom za kajlu i remenicu.
Mlinovi su isprobani i savršeno melju (drope) slad. Član foruma, slawoner iz Požege je s njim radio te mu nahvalio više karakteristika , od izgleda do kvalitete mljevenog slada. Razmaci između valjaka se mogu podešavati , no nema potrebe. Mljeo sam i neslađeni ječam i žito, evo baš u nedjelju ,neslađeni ječam sam protjerao 4 puta i nisam moro dirati razmak između valjaka koji je podešen na Ng slad.
Kako piše u naslovu , jedan je za prodaju. Cijena 550 kn ili zamjena za nešto od opreme ili sirovina.
Mislim da je cijena realna jer samo ležajevi za jedan koštaju 120 kn ,a da ne spominjem strojnu obradu, materijal i utrošene sate.
Evo i slika
Kućište je id lima inox 5 , kućište ležajeva od lima inox 10, valjci fi 45 od 16 Mo3, ljevak od pocinčanog lima, vijci od inox-a, ležajevi 6201.
Sa prednje strane se vide dvije različite osovine. Na lijevom mlinu je pogonska osovina izvedena za prihvat čeljusti bušilice (upušteno 1 mm pod 120 stupnjeva tako da čeljusti bušilice nemogu proklizati). Sa druge , suprotne strane (vidi se na desnom mlinu) se nalazi osovina sa utorom za pero i montažu remenice što je opcija za modernizaciju i pogon elektromotorom i remenom. Dakle sa jedne strane mlina je prihvat za bušilicu, a kada se mlin okrene za 180 stupnjeva oko vertikalne osi tada se vidi osovina sa utorom za kajlu i remenicu.
Mlinovi su isprobani i savršeno melju (drope) slad. Član foruma, slawoner iz Požege je s njim radio te mu nahvalio više karakteristika , od izgleda do kvalitete mljevenog slada. Razmaci između valjaka se mogu podešavati , no nema potrebe. Mljeo sam i neslađeni ječam i žito, evo baš u nedjelju ,neslađeni ječam sam protjerao 4 puta i nisam moro dirati razmak između valjaka koji je podešen na Ng slad.
Kako piše u naslovu , jedan je za prodaju. Cijena 550 kn ili zamjena za nešto od opreme ili sirovina.
Mislim da je cijena realna jer samo ležajevi za jedan koštaju 120 kn ,a da ne spominjem strojnu obradu, materijal i utrošene sate.
Evo i slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!
- Mogwai
- Postovi: 542
- Pridružen/a: sub sij 21, 2012 3:41 pm
- Lokacija: Sveta Nedelja/Samobor
hmm ja bih to! Mogli bi se dogovoriti.
Jel još na prodaju?
Jel još na prodaju?
Posijetite našu stranicu:
http://www.hrvatskohomebrewprvenstvo.beer
http://www.hrvatskohomebrewprvenstvo.beer
- Mario_A
- Postovi: 83
- Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
- Lokacija: Slavonski Brod
mlin
Pa možda i bi!
Recimo puno bi bilo jednostavnije i lakše rješiti cijelu konstrukciju od "crnog" lima nemora bit sve inox. Puno je jednostavnije za izradu pozicija dogovoriti sa ljudima kada se radi o konstrukcionom čeliku nego inox-u. Čim spomeneš inox...odma ....???? 100 podpitanja. Po meni ništa nebi bilo lošije napraviti od "običnog" crnog materijala i ofarbati prehrambenom bojom u bijelo... zašto ne??
Recimo puno bi bilo jednostavnije i lakše rješiti cijelu konstrukciju od "crnog" lima nemora bit sve inox. Puno je jednostavnije za izradu pozicija dogovoriti sa ljudima kada se radi o konstrukcionom čeliku nego inox-u. Čim spomeneš inox...odma ....???? 100 podpitanja. Po meni ništa nebi bilo lošije napraviti od "običnog" crnog materijala i ofarbati prehrambenom bojom u bijelo... zašto ne??
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!
- Mario_A
- Postovi: 83
- Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
- Lokacija: Slavonski Brod
Pomicanje valjaka
U privitku šaljem crtež čela i bočne stranice.
E sad neznam kako će to ispasti sa pdf.om (nisam nikad slao)
Ideja je bila što jednostavnije riješit pomicanje desnog valjka u rasponu od 0 do 5 mm, napravio sam na čeonim stranicama šliceve , kad namjestim , zašarafim sa 4 vijka i to je to.
p.s.
Za sve koje interesira mlin, čekam da mi se javi slawoner (prvi je i pitao)
E sad neznam kako će to ispasti sa pdf.om (nisam nikad slao)
Ideja je bila što jednostavnije riješit pomicanje desnog valjka u rasponu od 0 do 5 mm, napravio sam na čeonim stranicama šliceve , kad namjestim , zašarafim sa 4 vijka i to je to.
p.s.
Za sve koje interesira mlin, čekam da mi se javi slawoner (prvi je i pitao)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!
- bob
- Postovi: 150
- Pridružen/a: sri kol 04, 2010 12:20 pm
- Lokacija: Podrum!
- Kontakt:
- Mario_A
- Postovi: 83
- Pridružen/a: pet tra 13, 2012 12:29 pm
- Lokacija: Slavonski Brod
Hvala grigor-e i bob-e, da , mlin uistinu melje vrhunski , i nevjerojatno je brz iako sam ga tjero na najmanjem mogućem broju okretaja bušilice. IStina je da si (ste
) se dokopali vrijednog i korisnog dijela opreme za male novce! Vjerojatno će sada i pumpkin ale bit kvalitetniji
reko sam ti , pivo je OK, ali gdje mu je pjena??
pare nisam ni vidio , buky ih je odma spizdio kod Pufa.
Tko želi raditi za sebe ili ima nekog majsora tokara i bravara neka radi ja sam crteže kućišta (bočnih stranica , čela i kućišta ležaja) te valjaka stavio na forum , a evo i lijevka.
Materijal lijevka je pocinčani čelični lim debljine 1 mm, a može bit i aluminijski, a još bolje bakreni jer bi tada bio estetski ljepši. Jedino što sm trebao napraviti lijevak da se širi prema gore tako da otvor za usipanje bude veći, no nije mi se dalo komplicirati jer mi se žurilo da ih završim.
Ja sam 50 kg slada samljeo sa ljevkom napravljenim od kartona
Pošto sam crteže ljevka radio u Acad ima kota koje su na decimalama koje se mogu zaokružiti dok kote na valjcima moraju bit u zadanom tolerancijskom polju.
Također i lonce, mjernu letvu , kuvaču i lažno dno sam sam crtao i dao radit, pa ako nekome trebaju crteži ja ću mu ih staviti na forum.
reko sam ti , pivo je OK, ali gdje mu je pjena??
pare nisam ni vidio , buky ih je odma spizdio kod Pufa.
Tko želi raditi za sebe ili ima nekog majsora tokara i bravara neka radi ja sam crteže kućišta (bočnih stranica , čela i kućišta ležaja) te valjaka stavio na forum , a evo i lijevka.
Materijal lijevka je pocinčani čelični lim debljine 1 mm, a može bit i aluminijski, a još bolje bakreni jer bi tada bio estetski ljepši. Jedino što sm trebao napraviti lijevak da se širi prema gore tako da otvor za usipanje bude veći, no nije mi se dalo komplicirati jer mi se žurilo da ih završim.
Ja sam 50 kg slada samljeo sa ljevkom napravljenim od kartona
Pošto sam crteže ljevka radio u Acad ima kota koje su na decimalama koje se mogu zaokružiti dok kote na valjcima moraju bit u zadanom tolerancijskom polju.
Također i lonce, mjernu letvu , kuvaču i lažno dno sam sam crtao i dao radit, pa ako nekome trebaju crteži ja ću mu ih staviti na forum.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Bili gladni ili siti (na ovom forumu), svi VOLE PITI!





