Ups!

... razne, manje tehničke diskusije

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
Avatar
babangida
Postovi: 976
Pridružen/a: uto kol 23, 2011 4:23 pm
Lokacija: Slavonski Brod

Post Postao/la babangida » pet stu 23, 2012 4:51 pm

buky1 je napisao/la:
babangida je napisao/la:Termometar i Duvel casa s natjecanja... Alkohol u krvi i staklo u ruci ne idu skupa... :(


Oćeš se mojim termometrom i menzurom ti pohvalit ili cu ja? :mrgreen:
Ti ces! :wink:
Dvije litre na dan, doktor iz kuce van!!

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » pet stu 23, 2012 6:00 pm

Brojčanik 102. Baš Babangida mora biti 100-ti :roll:
Volim ih zahmeljene.

Avatar
OLD
Postovi: 1390
Pridružen/a: sub lip 11, 2011 12:07 pm
Lokacija: Sisak

Post Postao/la OLD » uto pro 04, 2012 6:07 pm

Ode hidrometar ko da ga bilo nije :roll:

103
Volim ih zahmeljene.

Avatar
strunki
Postovi: 81
Pridružen/a: sri lip 16, 2010 9:18 pm
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la strunki » čet pro 13, 2012 12:06 am

Jućer otišao emajlirani lonac i 15l stout-a u njemu :(
Kad zagorca pitaš kaj mu je kljet, mam ti bu rekel to celi je svet...

Avatar
admin
Site Admin
Postovi: 1853
Pridružen/a: čet ožu 08, 2007 11:58 am
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la admin » čet pro 13, 2012 12:17 am

Pa kako si strgao lonac? Ili da ne pitam...

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » čet pro 13, 2012 12:22 am

uvijek mi je fobija bila da mi ne puknu ručke na loncu kad prenosim 30 litara sladovine na 100°C.

baš i mene zanima kako si to uspio!?
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Ferdo
Postovi: 2382
Pridružen/a: sub lis 18, 2008 7:31 am

Post Postao/la Ferdo » čet pro 13, 2012 9:52 am

strunki je napisao/la:Jućer otišao emajlirani lonac i 15l stout-a u njemu :(
Jesi li ti dobro prošao? Nadam se da je sladoviona bila ohlađena i da nemaš opekline.
Opusti se i nastavi kuhati pivo

Avatar
strunki
Postovi: 81
Pridružen/a: sri lip 16, 2010 9:18 pm
Lokacija: Zaprešić

Post Postao/la strunki » čet pro 13, 2012 12:23 pm

Ma šlamperaj, nisam pazio i skliznuo je sa stepenice dok sam hladio.. lonac je cijeli i ne curi, no nije više sasvim emajlirani..

@Ferdo, vruča sladovina, ali nije mi ništa.. osim duševne boli
Kad zagorca pitaš kaj mu je kljet, mam ti bu rekel to celi je svet...

Avatar
Oskar
Postovi: 603
Pridružen/a: uto kol 02, 2011 10:00 am
Lokacija: Vrapče, Zagreb

Post Postao/la Oskar » uto pro 18, 2012 4:37 pm

Prazni demižon 54l. Kvrc. Ode.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » uto pro 18, 2012 6:03 pm

Oskar je napisao/la:Prazni demižon 54l. Kvrc. Ode.
sam od sebe? jesi ga udario?
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Alivio
Postovi: 1071
Pridružen/a: sub lip 05, 2010 11:53 am
Lokacija: SB

Post Postao/la Alivio » uto pro 18, 2012 6:37 pm

Pa fino piše da je bilo "kvrc" ..
Nadam se da je pored duševne i ekonomske boli prošlo bez fizičke boli odnosno krvi .. :cry:
Čovjek uči dok je živ i na kraju umire glup.

Avatar
Oskar
Postovi: 603
Pridružen/a: uto kol 02, 2011 10:00 am
Lokacija: Vrapče, Zagreb

Post Postao/la Oskar » čet pro 20, 2012 4:53 pm

Zapravo jako čudno. U kadi sam prao demižon iznutra, koristeći kombinaciju štapa, krpe i bušilice (vjerojatno znate o čem govorim). Nakon pranja htio sam dići demižon i lupnuo sam njime u stijenku kade, plastične. Komad stakla se jednostavno odlomio. Mislim, udarac je više bio naslanjanje nego udarac.

Čini mi se da je to 'pranje' demižona i lupanje krpom po unutrašnjosti nekako oslabilo strukturu stakla, ako je to uopće racionalno objašnjenje.
Al više nemam jedan demižon.
Kvrc :(

Ja sam srećom preživio i to bez ozlijeda.

Avatar
400d
Postovi: 1894
Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
Lokacija: Sarajevo, BiH

Post Postao/la 400d » čet pro 20, 2012 6:24 pm

Oskar je napisao/la:Zapravo jako čudno. U kadi sam prao demižon iznutra, koristeći kombinaciju štapa, krpe i bušilice (vjerojatno znate o čem govorim). Nakon pranja htio sam dići demižon i lupnuo sam njime u stijenku kade, plastične. Komad stakla se jednostavno odlomio. Mislim, udarac je više bio naslanjanje nego udarac.

Čini mi se da je to 'pranje' demižona i lupanje krpom po unutrašnjosti nekako oslabilo strukturu stakla, ako je to uopće racionalno objašnjenje.
Al više nemam jedan demižon.
Kvrc :(

Ja sam srećom preživio i to bez ozlijeda.
kade su obično emajlirane. emajl je na prvu glatka površina, ali na mikro planu izgleda kao šmirgl papir.

kad više puta naslanjaš demižon na emajl stvaraju se mikro pukotine na staklu koje su nevidljive golim okom...

međutim jedno takvo 'naslanjanje' je dovoljno da ta mikro pukotina jednostavno 'cikne'....

i to ti je to.... uvijek krpu u kadu stavi i na krpu stakleni demižon....
I like the smell of fermentation in the morning

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » čet pro 20, 2012 10:57 pm

400d dobro zbori što se tiče emajliranih kadi, makar s ovim novijima akrilnim kadama ne bi trebalo biti problema.

Nego, htio sam reći imam jedan stari demižon od 25 litara i jedan novi. Ovaj stari je pa ako ne duplo teži onda skoro. Tako da, proizvođači škrtare na debljini stakla, a kolko vidim zna biti i zraka (mjehurića) u staklu što sigurno nije dobro.

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » čet pro 20, 2012 11:06 pm

a master dis je lijepo opisao oplet staklenog demižona na svom blogiću :!:

Odgovori