Pomoc oko braumeister-a DIY
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
kiki-83
- Postovi: 64
- Pridružen/a: ned srp 28, 2013 7:58 pm
- Lokacija: Slavonski brod
Pomoc oko braumeister-a DIY
Slazem si braumeistera i zanima me dali mogu koristiti pumpu od centralnog grijanja,brine me sto je od gusa gdje mi prolazi slad ili moram koristiti plasticni.
- Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina
Obično je rotor i kučište pumpe za centralno grijanje od mesinga, ako ova tvoja nije "malo starija". Mesing je legura bakra i cinka. U sladovini imaš uglavnom jako slabu fosfornu kiselinu koja ne rastapa bakar, ali cink već malo da, no čini mi se zanemarivo.
Ne znam što bih ti rekao, neće ti to sigurno nanijeti neke ozbiljne štete, ni po zdravlje, a ni mehaničke, jer proces koji ćeš ti provoditi nije dugotrajan. S druge strane, inox kučište i rotor je poprilično skup. Ako imaš kakvog dobrog strojobravara, da ti napravi bar kučište od inoxa?
Ne znam što bih ti rekao, neće ti to sigurno nanijeti neke ozbiljne štete, ni po zdravlje, a ni mehaničke, jer proces koji ćeš ti provoditi nije dugotrajan. S druge strane, inox kučište i rotor je poprilično skup. Ako imaš kakvog dobrog strojobravara, da ti napravi bar kučište od inoxa?
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.
-
kiternas
- Postovi: 329
- Pridružen/a: pon vel 27, 2012 11:45 am
- Lokacija: Zagreb, Dubrava
2 X 2kw za sreću i miran san. To imam ja. Odeš kod Kralja i kupiš grijače za bojler a mesing redukcije 5/4 na 6/4 koja će odglumit maticu naručiš u Termometalu Garešnica. Klingerit dihta, provjereno. Cijela priča oko 300 kn i taj dio radi sljedećih frtalj stoljeća. Pivo će imati vidljive greške u okusu kad ih napraviš sam a zbog mesinga.. hm...kiki-83 je napisao/la:Samo da nebi pivo imalo metalan okus radi pumpe.
Pravim u bačvi od 50l ,znaci trebalo bi mi ispasti oko 40l pive i razmisljam uzeti inox grijace 2x1500w bi trebali biti dovoljni da zagriju i da ključa.
- Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina
-
kiki-83
- Postovi: 64
- Pridružen/a: ned srp 28, 2013 7:58 pm
- Lokacija: Slavonski brod
- Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina
- Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina





