MLT

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

Odgovori
flep47
Postovi: 52
Pridružen/a: uto lip 17, 2014 10:12 pm
Lokacija: Slavonski Brod/Požega

MLT

Post Postao/la flep47 » pet srp 18, 2014 9:44 pm

Slaže se polako oprema za kuhanje. Danas je završen MLT, fotografije na kojima je je moj šogor Zlatko koji je bio zadužen za prepravku flexi crijeva koje će poslužiti kao sito. Iz njega smo izvukli gumu, na jednom kraju je kapa, a drugi kraj je pomoću obujmice stegnut na niklovani produžetak. Unutar opleta umetnu sam spiralnu žicu od bakra kako se oplet pod težinom ječma ne bi spljoštio. Sve je fiksirano, stavljene su gumice i nigdje ništa okolo ne curi.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Avatar
slawoner
Postovi: 1697
Pridružen/a: uto lip 12, 2012 1:52 am
Lokacija: pozega

Post Postao/la slawoner » pet srp 18, 2014 10:41 pm

ide ide...
Nemojte šta zamjerit i pozdrav'te kod kuće!

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub srp 19, 2014 12:11 am

U MLT sito je premalo--puno premale površine. bilo bi dobro da je 3-4 puta veča površina sita !!. :arrow:

ako zamisliš bočni presjek tvojeg mlt-ea i jedno jedino crijevo na dnu pa onda vizualiziraš put sladovine koja traži najlakši put, --bit će očito da cjediš i ispireš ( kasnije ) samo sredinu a recimo da cca 60 % površine se ne ispire i jako produžuje vrijeme cjedjenja.....pada efikasnost...to jest...kila slada više za željeni OG... i FG na kraju

uvjek imaš barem dvije mogućnosti ...... :D :hmelj: ...produži -naštukaj to crijevo i savini ga .....
bakrene cjevi... (puno je slika na tu temu ).............. i tak :hmelj: :pivo3:

Avatar
Artanis
Postovi: 631
Pridružen/a: pet ruj 16, 2011 10:14 pm
Lokacija: Požega

Post Postao/la Artanis » sub srp 19, 2014 12:47 am

Sve što je rekao mali badem potpisujem.

Avatar
PriMarius
Postovi: 510
Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
Lokacija: zagreb

Post Postao/la PriMarius » sub srp 19, 2014 2:20 am

stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...

if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...

hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)

Avatar
mali badem
Postovi: 3311
Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
Lokacija: zagreb-južni

Post Postao/la mali badem » sub srp 19, 2014 9:00 am

prim, baš to .odlično crtaš :pivo3: :pivo3: :hmelj:

Avatar
isvara
Postovi: 2120
Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
Lokacija:
Kontakt:

Post Postao/la isvara » ned srp 20, 2014 12:22 am

bolje da si radio sa BIAB tehnikom nego što ukomljavaš u otrovnom kineskom frižideru koji nije namjenjen za prehranu od temperature od 70 stupnjeva.

da si par puta za početak radio sa BIAB tehnikom kada već koristiš single temperature infusion dok ne uđeš u štos, pa si onda napraviš opremu kako bog zapovjeda

a ovaj pićpirićak od sita ti neće baš puno pomoći bez lažnog dna.
vidio si kod mene da koristim 3 metra sita+lažno dno
kada sam koristio samo metar i pol onda mi je brašno znalo uštopati sito

a predpostavljam da ti sito nije inox nego ono što ostavlja hrđu i patinu kad ga diraš...

imam lika koji ima inox ,a imam i ja jedan komplet viška

uglavnom drago mi je da se oprema slaže :zivjeli2:
Pivo teče bubrezi se liječe !

Odgovori