MLT
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
flep47
- Postovi: 52
- Pridružen/a: uto lip 17, 2014 10:12 pm
- Lokacija: Slavonski Brod/Požega
MLT
Slaže se polako oprema za kuhanje. Danas je završen MLT, fotografije na kojima je je moj šogor Zlatko koji je bio zadužen za prepravku flexi crijeva koje će poslužiti kao sito. Iz njega smo izvukli gumu, na jednom kraju je kapa, a drugi kraj je pomoću obujmice stegnut na niklovani produžetak. Unutar opleta umetnu sam spiralnu žicu od bakra kako se oplet pod težinom ječma ne bi spljoštio. Sve je fiksirano, stavljene su gumice i nigdje ništa okolo ne curi.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
- mali badem
- Postovi: 3311
- Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
- Lokacija: zagreb-južni
U MLT sito je premalo--puno premale površine. bilo bi dobro da je 3-4 puta veča površina sita !!.
ako zamisliš bočni presjek tvojeg mlt-ea i jedno jedino crijevo na dnu pa onda vizualiziraš put sladovine koja traži najlakši put, --bit će očito da cjediš i ispireš ( kasnije ) samo sredinu a recimo da cca 60 % površine se ne ispire i jako produžuje vrijeme cjedjenja.....pada efikasnost...to jest...kila slada više za željeni OG... i FG na kraju
uvjek imaš barem dvije mogućnosti ......
...produži -naštukaj to crijevo i savini ga .....
bakrene cjevi... (puno je slika na tu temu ).............. i tak

ako zamisliš bočni presjek tvojeg mlt-ea i jedno jedino crijevo na dnu pa onda vizualiziraš put sladovine koja traži najlakši put, --bit će očito da cjediš i ispireš ( kasnije ) samo sredinu a recimo da cca 60 % površine se ne ispire i jako produžuje vrijeme cjedjenja.....pada efikasnost...to jest...kila slada više za željeni OG... i FG na kraju
uvjek imaš barem dvije mogućnosti ......
bakrene cjevi... (puno je slika na tu temu ).............. i tak
- PriMarius
- Postovi: 510
- Pridružen/a: sri stu 24, 2010 6:03 pm
- Lokacija: zagreb
to kaj mali badem priča ima sve objašnjeno tu:
http://morebeer.com/brewingtechniques/l ... almer.html
i tu:
http://www.howtobrew.com/appendices/appendixD-2.html


http://morebeer.com/brewingtechniques/l ... almer.html
i tu:
http://www.howtobrew.com/appendices/appendixD-2.html


stin...stern...st'nning
numzph-numonh, bleeargh...
if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...
hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)
numzph-numonh, bleeargh...
if you don’t like it, it probably wasn’t meant for you...
hahahahahahahahah hahahahah jač crč majkemmm... (Tinl)
- mali badem
- Postovi: 3311
- Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
- Lokacija: zagreb-južni
- isvara
- Postovi: 2120
- Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
- Lokacija: pž
- Kontakt:
bolje da si radio sa BIAB tehnikom nego što ukomljavaš u otrovnom kineskom frižideru koji nije namjenjen za prehranu od temperature od 70 stupnjeva.
da si par puta za početak radio sa BIAB tehnikom kada već koristiš single temperature infusion dok ne uđeš u štos, pa si onda napraviš opremu kako bog zapovjeda
a ovaj pićpirićak od sita ti neće baš puno pomoći bez lažnog dna.
vidio si kod mene da koristim 3 metra sita+lažno dno
kada sam koristio samo metar i pol onda mi je brašno znalo uštopati sito
a predpostavljam da ti sito nije inox nego ono što ostavlja hrđu i patinu kad ga diraš...
imam lika koji ima inox ,a imam i ja jedan komplet viška
uglavnom drago mi je da se oprema slaže
da si par puta za početak radio sa BIAB tehnikom kada već koristiš single temperature infusion dok ne uđeš u štos, pa si onda napraviš opremu kako bog zapovjeda
a ovaj pićpirićak od sita ti neće baš puno pomoći bez lažnog dna.
vidio si kod mene da koristim 3 metra sita+lažno dno
kada sam koristio samo metar i pol onda mi je brašno znalo uštopati sito
a predpostavljam da ti sito nije inox nego ono što ostavlja hrđu i patinu kad ga diraš...
imam lika koji ima inox ,a imam i ja jedan komplet viška
uglavnom drago mi je da se oprema slaže
Pivo teče bubrezi se liječe !






