... i ostali korisni izvori informacija
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
-
Vlado
- Postovi: 95
- Pridružen/a: čet ruj 12, 2013 10:59 am
- Lokacija: Zagreb
Post
Postao/la Vlado » čet sij 08, 2015 8:54 pm
Bok ekipa, evo dobre vijesti da se pivska scena razvija u nas (a i da se i malo pohvalim usput

)
Naime 29.1.2015 će se održati prvi (bar mislim da je prvi) tečaj kuhanja piva u Zagrebu u prostorijama Kuhaone na Opatovini.
Ovaj prvi tečaj će biti koncipiran za totalne početnike koji bi htjeli početi kuhati pivo kod kuće pa će se pokušati na najjednostavniji mogući način objasniti kako napraviti pivo bez uporabe riječi poput MLT, cold crash itd. i bez potrebe za nekim specijalnim posuđem ili mašinerijom.
Dakle, naglasak je na jednostavnosti (ali se ipak kuha od slada

) i da se uvede ljude u svijet kuhanja piva pa kome se svidi može lakše uroniti dublje (u pivo

).
Evo i linka:
http://www.kuhaona.com/2014/12/raspored ... radionica/
Živili

-
mali badem
- Postovi: 3311
- Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
- Lokacija: zagreb-južni
Post
Postao/la mali badem » čet sij 08, 2015 9:35 pm
vlado , Ti si predavač ? Ž

-
sina022
- Postovi: 360
- Pridružen/a: pon svi 28, 2012 12:55 am
- Lokacija: ši
Post
Postao/la sina022 » čet sij 08, 2015 9:46 pm
mali bademe, da si pogledao link znao bi

-
Vlado
- Postovi: 95
- Pridružen/a: čet ruj 12, 2013 10:59 am
- Lokacija: Zagreb
Post
Postao/la Vlado » čet sij 08, 2015 9:49 pm
Jeste

I moja bolja polovica oko ovog dijela što se može od tropa napraviti (kolačići, krekeri...) ako bude interesa (čitaj ak ne budu same muškarčine

)
-
mali badem
- Postovi: 3311
- Pridružen/a: sub srp 02, 2011 4:09 pm
- Lokacija: zagreb-južni
Post
Postao/la mali badem » čet sij 08, 2015 11:01 pm
sina022 je napisao/la:mali bademe, da si pogledao link znao bi

cma , pogledal sam link , nego , znam barem 30-ak vlad(o)eka . kak da znam što kojem može pasti na glavu. zato pitam.
ostalo netrebam komentirati . Ž

-
BanjoBrewer
- Postovi: 463
- Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
- Lokacija: Zaprešić
Post
Postao/la BanjoBrewer » pet sij 09, 2015 8:49 am
Aj sretno! Nemoj ih preplasit s odnosom stvarnog "pivarstva" i vremena za pranje opreme, tu radost nek si sami otkriju kad jednom udju u hobi

-
isvara
- Postovi: 2120
- Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
- Lokacija: pž
-
Kontakt:
Post
Postao/la isvara » pet sij 09, 2015 11:03 am
al .... jbt.... 300 kn za ono šta piše na hoću pivo.... tj. još manje.... jel nećemo koristiti izraze MLT ..... nego ukomljivač....??
nije mi jasnooooooo
al neka! sretno vam bilo i nadam se da će se pojaviti više od 6 zaljubljenika.....
očekujemo fotke...
Pivo teče bubrezi se liječe !
-
pklicov
- Postovi: 852
- Pridružen/a: sri vel 20, 2013 10:11 am
- Lokacija: Zagreb, Dubrava
Post
Postao/la pklicov » pet sij 09, 2015 8:56 pm
da stvarno, 300 kuna. Jel to znači da će svaka osoba imati svoj lonac, plamenik, ukomljivač i fermentor ili će svi zajedno napraviti delanac

.
-
Vlado
- Postovi: 95
- Pridružen/a: čet ruj 12, 2013 10:59 am
- Lokacija: Zagreb
Post
Postao/la Vlado » sub sij 10, 2015 10:07 am
BanjoBrewer je napisao/la:Aj sretno! Nemoj ih preplasit s odnosom stvarnog "pivarstva" i vremena za pranje opreme, tu radost nek si sami otkriju kad jednom udju u hobi

Hvala, to je i poanta da se navuku
Što se tiče cijene, mogu samo reći jbg takva je cijena za sve kulinarske radionice po Zagrebu (kuhaona, majstor kuhar...) pa tako i ova. Nažalost (ili na sreću, neki me tješe

) supruga mi ide na sve žive kulinarske radionice pa dobro znam kako je i koliko je kad krene udarati po novčaniku.
Neće svi zajedno raditi delanac, postoji 6 radnih stanica sa svom potrebnom opremom (izgleda otprilike kao na onim kulinarskim emisijama kad se natječu) pa će tako biti i 6 fermentora, plamenika... i u konačnici 6 šarži piva.
-
Giga
- Postovi: 233
- Pridružen/a: pet lis 11, 2013 9:58 pm
- Lokacija: Moslavina
Post
Postao/la Giga » sub sij 10, 2015 10:16 am
...planirano odraditi unutar 3-4h. Eto , vrijedi vidjeti vec zbog same brzine...
-
tinl
- Postovi: 1719
- Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
- Lokacija: požega
Post
Postao/la tinl » sub sij 10, 2015 12:21 pm
znam da moje mišljenje tu nije ni bitno ali svejedno..
kako poslovica kaže najbolje stvari u životu su besplatne i mogu reći da se u potpunosti slažem s tim, pa tako je meni i moje skromno znanje o pivarstvu bilo besplatno zahvaljujući LJUDIMA koji znaju... ne podržavam ovo..
in fermantation we trust
-
isvara
- Postovi: 2120
- Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
- Lokacija: pž
-
Kontakt:
Post
Postao/la isvara » sub sij 10, 2015 12:34 pm
ja podržavam !!!
i neka!
neka bude još takvih 20 seminara ove godine.... zašto ne....
ako je netko toliko glup da si ne može malo pročitati, naučiti, raspitati se ....
neka plati !!!
ako ima novaca i lijen je sam..... neka plati....
ako netko nema šta pametnije u životu raditi pa ide na tečaj kuhanja radi dobre ekipe .... neka plati...
pa tinl-e ... ljudi idu u teretanu i plaćaju a isto tako mogu vježbati kod kuće...hodati po stepenicama gore dolje... prenašati cigle sa jednog na drugo mjesto...cjepat drva....
da me slawoner nije ufurao u pivarstvo kad sam se zagrijao za to .... i da je u PŽ bio takav seminar i ja bih otišao tad na njega i platio bih
...dugoročno gledano to je i malo novaca za tečaj koliko će ti se isplatiti kad ne budeš išao u trgovinu po pivo....
znao sam u tjedan dana spizditi 300kn u trgovini na pivo !!!!
Pivo teče bubrezi se liječe !
-
tinl
- Postovi: 1719
- Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
- Lokacija: požega
Post
Postao/la tinl » sub sij 10, 2015 12:59 pm
u teretanu ideš za 180kn cijeli mjesec kad i koliko želiš i to ne možeš zamjeniti hodanjem uz stepenice.. da sjediš svaki dan osam sati u autu kao ja onda se nebi sprdao s tim .. ovdje za 300 kn ideš na tečaj koji traje 4 sata ako sam dobro skužio.. šta ti u 4 sata možeš naučiti o pivarstvu???
svatko zna svoje ja sam samo izneo svoje mišljenje..
Zadnja izmjena:
tinl, dana/u sub sij 10, 2015 1:06 pm, ukupno mijenjano 1 put.
in fermantation we trust
-
isvara
- Postovi: 2120
- Pridružen/a: sri sij 23, 2013 9:37 am
- Lokacija: pž
-
Kontakt:
Post
Postao/la isvara » sub sij 10, 2015 1:01 pm
smanji ti !

Pivo teče bubrezi se liječe !
-
tinl
- Postovi: 1719
- Pridružen/a: sri vel 13, 2013 8:02 pm
- Lokacija: požega
Post
Postao/la tinl » sub sij 10, 2015 1:10 pm
ko se ljuti uteram mu kruti..
in fermantation we trust