Tekućina u vrenjači
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
- zeljko
- Postovi: 1329
- Pridružen/a: uto ožu 30, 2010 1:46 pm
- Lokacija: Zagreb
Tekućina u vrenjači
Što stavljate u vrenjaču? Do sad sam stavljao vodu, ali sam pročitao u How to Brew - By John Palmer - Fermenting Your First Beer da bi trebalo stavljati tekućinu kojom se radi dezinfekcija. Nije mi jasno zašto, kad ta tekućina ionako nije u kontaktu s pivom u bačvi.
- 400d
- Postovi: 1894
- Pridružen/a: pet pro 04, 2009 3:34 pm
- Lokacija: Sarajevo, BiH
inače je najnormalnije da se stavlja dezinfekcijska tekućina u airlock. bez obzira što nema direktni kontakt s pivom, te male gadne beštije nađu svoj put
sasvim je uobičajeno da se u airlock stavlja vodka. odlična stvar.
ako nešto vodke i procuri u pivo - ne može biti štete!
jedina mana vodke je to što maskira mirise fermentacije, tako da je nekad teško procijeniti kako miriše pivo u pojedinim fazama fermentacije......
sasvim je uobičajeno da se u airlock stavlja vodka. odlična stvar.
ako nešto vodke i procuri u pivo - ne može biti štete!
jedina mana vodke je to što maskira mirise fermentacije, tako da je nekad teško procijeniti kako miriše pivo u pojedinim fazama fermentacije......
- BanjoBrewer
- Postovi: 463
- Pridružen/a: sri pro 15, 2010 11:03 am
- Lokacija: Zaprešić





