Kezzer

rubrika za fotke opreme, piva, opise kako ste napravili neki komad opreme i sl.

Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Kezzer

Post Postao/la zrinski » sri svi 07, 2014 12:44 pm

Evo nove igračke :)
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » sri svi 07, 2014 12:46 pm

i :o
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri svi 07, 2014 12:50 pm

Gdje si kupio takve lijepe "štafle" ja nemogu nac da su debele cca 30-40mm i visine cca 100-150mm. Imaju kod peveca neke tanke i skupe ko vrag. :D

Odlicno izgleda! Sad ga samo napuniti sto prije, ako vec nije. :D
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » sri svi 07, 2014 1:24 pm

Štafle sam nabavio od stolara.
Još nema niš nutra. Moram još co2 upeljati.

Dali netko zna servisera koji bi možda imao pipu za stout (ona ravna).
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

Avatar
Zedni
Postovi: 1287
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
Lokacija: Bjelovar

Post Postao/la Zedni » sri svi 07, 2014 2:00 pm

On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » sri svi 07, 2014 6:30 pm

Bravo majstore, sve što sam vidio kod tebe izgleda super. Moraš početi razmišljati o izradi za prodaju raznih hombruwerskih uređaja.
Kad će se moći doći probati kakvog je okusa piva iz tvog frižidera, sigurno će biti odlična.
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

Avatar
Deda Mile
Postovi: 364
Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.

Post Postao/la Deda Mile » sri svi 07, 2014 7:07 pm

Dali netko zna servisera koji bi možda imao pipu za stout (ona ravna).[/quote]
Kakva je to pipa za stout?Dali možeš staviti sliku te pipe?
HOMEBREWING OD 1996.
Puno pozdravlja i veselja uz domaće pivo

ante-split
Postovi: 170
Pridružen/a: ned tra 28, 2013 4:05 pm
Lokacija: split

Post Postao/la ante-split » sri svi 07, 2014 8:35 pm

ovo ti je slika od žednog++++http://prntscr.com/3h3gfr

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » sri svi 07, 2014 9:22 pm

Meni se čini da kod te pipe ima još poseban priključak kojim se dušik dovodi u samu pipu (reduciranog tlaka, naravno) da se baš u njoj dodatno, već karbonizirana piva "aerira" dušikom (dušicira :) ) kako bi se dobio potreban dodatan efekt posebnog pjenjenja (miješanje vrtloženjem u onom debelom ulaznom dijelu). Dvostruki ventil: jednim otvara odjednom i pivu a drugim dušik. Ako sam što profulao nek me Zedni ispravi. Zajebhato za izvest kao DIY.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » sri svi 07, 2014 9:24 pm

Evo pipe. To je pipa za dušik
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » sri svi 07, 2014 9:26 pm

ante-split je napisao/la:ovo ti je slika od žednog++++http://prntscr.com/3h3gfr
de ju nađe?? :D
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » sri svi 07, 2014 9:41 pm

Deda Mile je napisao/la:Bravo majstore, sve što sam vidio kod tebe izgleda super. Moraš početi razmišljati o izradi za prodaju raznih hombruwerskih uređaja.
Kad će se moći doći probati kakvog je okusa piva iz tvog frižidera, sigurno će biti odlična.
Mile bumo nekaj organizirali, kad ste u prolazu samo se javite.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

Stera
Postovi: 67
Pridružen/a: čet sij 17, 2013 10:30 am
Lokacija: Bgd

Post Postao/la Stera » sri svi 07, 2014 11:48 pm

zrinski je napisao/la:Evo pipe. To je pipa za dušik
moze da toci i drugo ili samo porter i stout??

Avatar
Don Genovese
Postovi: 2768
Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
Lokacija: Kutina

Post Postao/la Don Genovese » čet svi 08, 2014 12:03 am

Pa trebalo bi moći, ako začepiš rupu dovoda za dušik.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.

zrinski
Postovi: 355
Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
Lokacija: Zagorje zelene

Post Postao/la zrinski » čet svi 08, 2014 10:07 am

Žedni, gdje si nabavio pipu za stout? Nije mi jasno, kaj ta pipa ima priključak za dušik, prvi put to vidim. Ja mislio da dušik guraš u bačvu. To znač da pivu guraš sa co2 a dušik ide na pipu. E sad mi nije još jasno zašto mora biti smjesa dušika i co2 (kamo se ta smjesa spaja) , ajde neka netko to pojasni.

Gledam na ebaju, te pipe imaju samo jedan priključak ko i svaka druga pipa.

http://www.ebay.com/itm/Stout-Guiness-G ... 258d1d123f
:zivjeli2:
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.

Odgovori