Kezzer
Moderatori/ce: Poljo,sharkyboy
- Zedni
- Postovi: 1287
- Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
- Lokacija: Bjelovar
- Zedni
- Postovi: 1287
- Pridružen/a: pon pro 21, 2009 11:18 pm
- Lokacija: Bjelovar
I dalje se hvalim samo sa pipom… nikako odvojit HRPU nofci za bocu i dusik. Al bit ce... 
Nazalost imam jednu pa ti ne mogu pomoci… :/
Nazalost imam jednu pa ti ne mogu pomoci… :/
On Tap:
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA
Extra Stout, ESB, APA
Fermenting:
Saaz Pale Ale
Next Brews:
Weizen, Porter, IPA
- Deda Mile
- Postovi: 364
- Pridružen/a: uto sij 12, 2010 7:05 pm
- Lokacija: zagreb;dabanićeva ul.
-
ante-split
- Postovi: 170
- Pridružen/a: ned tra 28, 2013 4:05 pm
- Lokacija: split
ovo ti je slika od žednog++++http://prntscr.com/3h3gfr
- Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina
Meni se čini da kod te pipe ima još poseban priključak kojim se dušik dovodi u samu pipu (reduciranog tlaka, naravno) da se baš u njoj dodatno, već karbonizirana piva "aerira" dušikom (dušicira
) kako bi se dobio potreban dodatan efekt posebnog pjenjenja (miješanje vrtloženjem u onom debelom ulaznom dijelu). Dvostruki ventil: jednim otvara odjednom i pivu a drugim dušik. Ako sam što profulao nek me Zedni ispravi. Zajebhato za izvest kao DIY.
Sreće na vreće, pivu na nepce i ne buš trebal ni zubotrebce ... Vito.
-
zrinski
- Postovi: 355
- Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
- Lokacija: Zagorje zelene
de ju nađe??ante-split je napisao/la:ovo ti je slika od žednog++++http://prntscr.com/3h3gfr
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.
-
zrinski
- Postovi: 355
- Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
- Lokacija: Zagorje zelene
Mile bumo nekaj organizirali, kad ste u prolazu samo se javite.Deda Mile je napisao/la:Bravo majstore, sve što sam vidio kod tebe izgleda super. Moraš početi razmišljati o izradi za prodaju raznih hombruwerskih uređaja.
Kad će se moći doći probati kakvog je okusa piva iz tvog frižidera, sigurno će biti odlična.
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.
- Don Genovese
- Postovi: 2768
- Pridružen/a: čet ožu 03, 2011 11:12 am
- Lokacija: Kutina
-
zrinski
- Postovi: 355
- Pridružen/a: pet kol 13, 2010 1:21 pm
- Lokacija: Zagorje zelene
Žedni, gdje si nabavio pipu za stout? Nije mi jasno, kaj ta pipa ima priključak za dušik, prvi put to vidim. Ja mislio da dušik guraš u bačvu. To znač da pivu guraš sa co2 a dušik ide na pipu. E sad mi nije još jasno zašto mora biti smjesa dušika i co2 (kamo se ta smjesa spaja) , ajde neka netko to pojasni.
Gledam na ebaju, te pipe imaju samo jedan priključak ko i svaka druga pipa.
http://www.ebay.com/itm/Stout-Guiness-G ... 258d1d123f

Gledam na ebaju, te pipe imaju samo jedan priključak ko i svaka druga pipa.
http://www.ebay.com/itm/Stout-Guiness-G ... 258d1d123f
Stvarnost je iluzija nastala nedostatkom alkohola u krvi.





